Oğuzhan Uğur, Hakan Şükür'ü Atilla Uğur'a danışmış: Babamla konuştum, acele karar vermişim

Oğuzhan Uğur, Hakan Şükür'ü Atilla Uğur'a danışmış: Babamla konuştum, acele karar vermişim
Yayınlanma:
A+ A-
Hakan Şükür'ü programına davet eden Babala TV programcısı Oğuzhan Uğur, babası emekli albay Hasan Atilla Uğur ile görüştüğünü söyledi ve “Acele karar vermişim” dedi. Ergenekon davasında tutuklu kalan Atilla Uğur, Öcalan'ın da ilk sorgusunu yapan kişi.

Artı Gerçek - Babala TV isimli Youtube kanalı üzerinden program yapan Oğuzhan Uğur, eski futbolcu ve milletvekili, FETÖ davasında yargılanan firari Hakan Şükür'ü programına davet etti.

'BİR ZAMANLAR KRAL DEDİĞİM'

Twitter hesabından Şükür'ü etiketleyen Uğur "Onlar bize hiçbir zaman konuşma hakkı tanımadı. Ben onlara aynını yapmak istemiyorum" diye yazdı. Uğur, “Bir zamanlar kral dediğim. Milli formada yazan adını öptüğüm beyefendi. Siz mesela katılır mıydınız?” ifadelerini kullandı.

TWEETİ SİLDİ

Oğuzhan Uğur, bu paylaşımı sosyal medyada tartışma konusu olunca da tweet'i sildi.

Gündem olan tweet'in ardından Hakan Şükür sosyal medyadan açıklama yaptı:

"2 defa yazdıklarını silmek zorunda kalındığı ülkemde Oğuzhan Uğur'u anlamakla beraber, toplumun da bu durumdan bi şeyler anlamasını tabi ki isterim."

Oğuzhan Uğur ise son yaptığı açıklama ile tweet'i neden sildiğini açıkladı.

Oğuzhan Uğur'un paylaşımı şöyle:

"Hakan Şükür’e yaptığım daveti, samimi eleştirileri tek tek okuyarak tekrar değerlendirdim. Babamla da uzun bir konuşma yaptım. Kendisine konuşma hakkı verip, FETÖ’ye sempati kazandırma ihtimalini ve tek bir kişiyi bile kandırması riskini göze almamalıyım. Acele karar vermişim.
Tabii bunu da parça parça atacakları için “korkak” diyecekler ama ben hatamı kabul ederim. Soru sormak asıl benim hakkım kafasıyla baktım. Tam tartamamışım."

HAKAN ŞÜKÜR DE YANIT VERDİ

Hakan Şükür de şöyle dedi: "Bu kadar işte! Hakkımdaki suçlamalara, yaşadıklarıma, ailemin ve sevdiklerimin gördüğü zulümleri anlatınca insanlar bana sempati mi duyacak? Mevcut rejim büyüklerinin özgürlüğü, haklıların esareti olduğu gerçeğini kayyum ile ele geçirilen rejim ortaklarının gazetesinden duyurmuş.

Sırf bu durum bile ülkeyi anlatıyor belki ama benim anlatacaklarım da var. Amaç kimseye sempati kazandırmak değil, hak aramak sevgili Oğuzhan Uğur. Ailemi, yaşadıklarımı anlatacağım yayını vicdanınız ile izleyin. Olmazsa bir gün belgeselimde izlersiniz.”

Fatih Terim’in hayatını konu alan ve Netflix’te yayınlanan "Terim" belgeselinde de Hakan Şükür ve Arif Erdem'in yer almaması tartışmalara neden olmuştu.

ATİLLA UĞUR KİMDİR?

1981 yılından itibaren başta Doğu ve Güney Anadolu Bölgesi olmak üzere birçok bölgede Jandarma Birlik Komutanlığı görevinde bulundu. PKK lideri Abdullah Öcalan'ın İmralı Adası'nda sorgusunda yer aldı.

JİTEM mensuplarına, faili meçhul cinayetler konusunda açılan Kızıltepe davasında yargılandı ancak mahkeme beraat karar verdi.

Ergenekon soruşturması kapsamında 1 Temmuz 2008 tarihinde gözaltına alındı. Savcı Zekeriya Öz tarafından mahkemeye sevk edilerek hâkim Sedat Sami Haşıloğlu tarafından tutuklandı. 5 yıl 8 ay 10 gün tutuklu kaldıktan sonra 10 Mart 2014 tarihinde tahliye oldu. Hakkındaki kararın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi 21 Nisan 2016'da, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararı bozdu. 2019 yılında 4. Ağır Ceza Mahkemesinde tekrar yargılandı ve beraat etti. Karar kesinleşti.

2007 yılında albay rütbesindeyken kendi isteğiyle emekli oldu. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar