Oğuzhan Uğur savcılığa ifade verdi

Yayınlanma:
A+ A-
Oğuzhan Uğur, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılmasının ardından ifade vermek üzere savcılığa ifade verdi. Uğur, adliye çıkışı yaptığı açıklamada soruşturma ile ilgili belge ve verileri savcıya verdiklerini söyledi.

Artı Gerçek - Maraş merkezli iki büyük deprem sonrası BaBala TV’nin sosyal medya hesabından Maraş Kumçatı Köyü'nde barajın çatladığı ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarının çatladığı yönünde paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan sunucu Oğuzhan Uğur, ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne gitti. Soruşturma ile ilgili savcıya ifade veren Uğur, daha sonra asliyeden ayrıldı.

Uğur, adliye çıkışı yaptığı kısa açıklamada, ifadesinin yanı sıra soruşturma ile ilgili çok sayıda veri ve belgeyi savcıya verdiklerini söyledi.

Uğur hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçlamasıyla soruşturma başlatılmıştı.

Uğur, deprem felaketinin ardından bölgede yardım faaliyetlerinde bulunuyordu.

'TAMAMINI TEYİT KABUL EDİP PAYLAŞIYORUZ'

Oğuzhan Uğur, olayların Babala TV hesabından atılan tweetlerle ilgili olmadığını, belgeleri savcılıkla paylaşacağını ifade ederek şunları söylemişti:

"Bizimle ilgili çok çirkin haberler çıkıyor. Diyorlar ki 7 Şubat'ta Babala TV bir tweet atıyor. Bunun üzerine bölgede olaylar çıkıyor. İnsanlar ölüyor, ekipler bölgeyi terk ediyor. Hesap vereceksiniz, katilsiniz vs vs... Babala TV'de 500'e yakın gönüllü çalışıyor. Gece gündüz telefon başındalar. Bölgeden gelen ihbarları değerlendirip hemen teyit merkezimize götürüyorlar.

Arkadaşımıza bir haber geliyor. Kendisini bakanlık yetkilisi olarak tanıtan bir hanımefendi diyor ki; 'Uydu görüntülerini aldık, bunu insanlara duyurmamız lazım, lütfen paylaşın.' Kadının bakanlık yetkilisi olduğunu Linkedin'den teyit ediyor arkadaşımız. Ve bizden bir gün önce paylaşılmış birkaç haberi görüyor. Gazeteler ve Malatya Valiliği de var açıklamalar arasında. Bunların tamamını teyit kabul ediyor arkadaşımız ve bu tweeti paylaşıyor." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar