Olcay Kılavuz, Ateş suikastıyla ilgili ilk kez konuştu: Zerre dahlim olsa kafama sıkarım

Olcay Kılavuz, Ateş suikastıyla ilgili ilk kez konuştu: Zerre dahlim olsa kafama sıkarım
Ayşe Ateş’in iddianamede yer bulamayan ifadesinde hakkında "Suikastta dahli var" dediği Olcay Kılavuz, hakkındaki iddiaları reddetti. Kılavuz, "Zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm" dedi.

Artı Gerçek - Ankara'da sokak ortasında öldürülen Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle ilgili iddialarda adı geçen ve tetikçiyi kaçıran Tolgahan Demirbaş'ın gözaltına alındığı evin sahibi olduğu öne sürülen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz, ilk kez açıklama soruşturma hakkında açıklama yaptı.

Halk TV'den Seyhan Avşar'a konuşan Kılavuz, hakkındaki iddiaları reddederek şunları söyledi:

"Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle Ülkü Ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça."

'BEHÇELİ KONUŞMALARINDA ATEŞ'TEN BAHSEDİYOR'

Partisinin Sinan Ateş cinayetine sahip çıktığını öne süren Kılavuz, "Devlet Bahçeli konuşmalarında Sinan Ateş’ten bahsediyor. Herkesten daha çok bu olayın her yönüyle açığa çıkmasını isterim. Ben zaten olayın olduğu gün memleketim Niğde’deydim. Olaydan birkaç gün önce de öyle. Herkes ile alakalı iddialar var. Ama gerçeklere bakmak lazım" dedi.

'BU İŞİN İÇERİSİNDEKİLERİN ALLAH BELASINI VERSİN'

"Bir Cuma çıkışı Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’i kim öldürdü? Korkunç bir cinayet değil mi bu?" diye soran Avşara Kılavuz'un yanıtı şu oldu:

"Bu işin içerisindekilerin Allah belasını versin. Önündekilerin, arkasındakilerin… İşin içinde kim varsa Allah belasını versin. Benim bu işin önünde, arkasında, sağında, solunda, dolayında olmam mümkün değil."

'ATEŞ AİLESİNDEN BÖYLE BİR TALEP GELMEDİ'

"Sinan Ateş’in ailesiyle irtibata geçtiniz mi?" sorusu üzerine Olcay Kılavuz, "Ailesiyle irtibata geçmemiz gibi bir şey yok ki. Kendilerinden böyle bir talep gelmedi" dedi.

Bunun üzerine "Sinan Ateş sizden birisiydi. Temasa geçmek için onlardan bir talep gelmesi gerekir miydi?" diye sorulan Kılavuz, şu yanıtı verdi:

"Kurumsal olarak benim bir sorumluluğum var. Kafama göre adım atmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Gelişi güzel kendi kafama göre gireyim, çıkayım gibi bir şey söz konusu olamaz. Şahsım, Olcay Kılavuz olarak söylüyorum. Devletimizin kurumları var. Tüm yönleriyle bakılsın. HTS, baz… Her ne varsa bakılsın. Devletimizin imkanları var."

'DAHLİM OLSA KAFAMA SIKAR KENDİMİ ÖLDÜRÜRÜM'

Kılavuz, "Sinan Ateş cinayetinin tetikçisini kaçıran Tolgahan Demirbaş sizin evinizden çıkmadı mı? Cinayetten sonra sizi aramadı mı?" şeklindeki soruya ise "Bunların hepsi yalandan ibaret" diye cevap verdi:

"Öyle bir şey yok. Suçlu biriyle, suça bulaşmış biriyle temas kurar mısınız? Sinan Ateş için adaletin tecelli etmesini herkesten çok ben isterim. Alnımız ak, başımız dik. Ben kahroluyorum. Ölümden ağır geliyor. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm."

'BANA DA İTİBAR SUİKASTI YAPILIYOR'

Konuya ilişkin ifadeye çağrılmadığını da söyleyen Olcay Kılavuz, şöyle ekledi:

"Dosya kapsamında şüpheli olduğuma dair bir bilgim yok. İfadeye çağırılırsam seve seve giderim. Devlet Bahçeli Bey de bana yönelik bir saldırı olduğunu biliyor. Bugüne kadar açıklama yapmadım. Kurumsal kimliğimden kaynaklı. Ölüp ölüp diriliyorum. Sinan Ateş’e suikast yapıldı, bana da itibar suikastı yapılıyor. Beni de böyle öldürüyorlar."

KILAVUZ HAKKINDA SORUŞTURMA İDDİASI

Öte yandan İsmail Saymaz, bugün Sözcü TV'de yaptığı açıklamada Oktay Kılavuz'unda şüpheliler arasında yer aldığını belirtmişti.

Saymaz, Ayşe Ateş'in şikayeti sonrası hakkında işlem yapılan Kılavuz'un olay tarihinde milletvekili olduğu gerekçesiyle dosyanın parlamenter soruşturma bürosuna iletildiğini belirtti. Kılavuz hakkında fezleke hazırlanıp hazırlanmadığı henüz bilinmiyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar