Gazetecilerin haber kavgası

Gazetecilerin haber kavgası
Fatih Altaylı'nın yaptığı ‘uzay araştırmaları' programını ‘korku sana bunu yaptırıyor' diyerek eleştiren gazeteci Murat Ongun'a Altaylı'dan çirkin...

Fatih Altaylı'nın yaptığı ‘uzay araştırmaları' programını ‘korku sana bunu yaptırıyor' diyerek eleştiren gazeteci Murat Ongun'a Altaylı'dan çirkin cevap geldi.

GÜNCEL- Habertürk TV'de yayınlanan ve Fatih Altaylı'nın sunduğu ve Türkiye’deki uzay araştırmalarının incelendiği Teke Tek programının dün akşamki bölümü Altaylı ile Murat Ongun arasında mail yoluyla kavgaya neden oldu.

Odatv'nin haberine göre program sırasında gazeteci Murat Ongun Altaylı'ya, "Belki bazıları uzayı muzayı konuşmanı ciddiye alabilir. Ama sen de ben de biliriz ki korku sana bunu yaptırır. Türkiye'de gazeteci olup, bunca gerçek arasında hayali konuşuyorsun ya, bu ayıp sana yeter. Vicdanında boğulmak iyi gelir mi? Unutulur sanma, bunları hep not alıyoruz. Hayırlısı ile sen de 17 Nisan'da özgürleşeceksin. Ama… Hayırlı akşamlar Fatih" ifadelerinin yer aldığı bir mail yazdı.

Ongun'un bu mailine, Fatih Altaylı'nın sunduğu programın resmi mail hesabı olan "[email protected]" adresinden gelen cevapta hakaret edildiği öğrenildi. Mailde, "Bana bu programı anan yaptırıyor o… çocuğu" ifadeleriyle yanıt verildi.

Aynı adresten verilen bir diğer yanıtta ise "Ahlaksız adam. İstediğin gibi salla sonra mahkemeye gitmezsen haysiyetsizsin. Bizzat gelmezsen hatırım kalır" denildi.

Murat Ongun ise bu ifadelere, "Sana haysiyetin kitabını yazacak adalet. Öperim yanaklarından" karşılığını verdi.

Habertürk'ün kuruluşunda yer alan Murat Ongun, uzun dönem genel yayın yönetmen yardımcılığı yapmıştı.

Öne Çıkanlar