ÖSYM'den deprem bölgesi için YKS kararı

ÖSYM'den deprem bölgesi için YKS kararı
Yayınlanma:
A+ A-
ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Hatay, Malatya, Maraş ve Adıyaman'da da yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Artı Gerçek - Deprem sebebiyle Hatay, Malatya, Maraş ve Adıyaman’da sınav uygulaması yapmama kararı alan ÖSYM, deprem bölgesindeki dört ilde yapılan incelemeler ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim öğretime başlaması ile tekrar sınav uygulaması yapmaya başlayacak.

Ersoy, "Deprem sebebiyle Hatay, Malatya, Maraş ve Adıyaman’da sınav uygulaması yapmama kararı alan ÖSYM, deprem bölgesindeki dört ilde yapılan incelemeler ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim öğretime başlaması ile tekrar sınav uygulaması yapmaya başlayacak" açıklaması yaptı.

17-18 Haziran'da yapılacak 2023-Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na ilişkin, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce depremlerin yaşandığı Hatay, Adıyaman, Maraş ve Malatya'da sınav yapılmayacağı açıklanmıştı.

'TEKRAR SINAV' KARARI

ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın kademeli olarak eğitim öğretime de geçildiği Hatay, Malatya, Maraş ve Adıyaman'da da yapılmasına karar verildiğini açıkladı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar