Özel'den teleferik faciası açıklaması: İstanbul, Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri yolda

Özel'den teleferik faciası açıklaması: İstanbul, Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri  yolda
CHP lideri Özel, Antalya'da yaşanan teleferik faciasına ilişkin açıklamada bulundu. Özel, "İstanbul, Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket halinde" dedi.

Artı Gerçek - Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanan Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde, kabinlerden biri düştü. Bir kişinin öldüğü kazaya ilişkin CHP Genel Başkanı Özgür Özel açıklamada bulundu.

Kazada vefat eden vatandaşa başsağlığı dileyen Özel, "Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve yetkililerle temas halindeyiz, kazayı detaylarıyla araştıracağız" dedi.

Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ve Deniz Yavuzyılmaz ile birlikte 10 milletvekilinden oluşan heyetin bölgeye doğru yola çıktığını belirten Özel, "Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras koordinatörlüğünde İstanbul, Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket halinde" ifadelerini de kullandı.

Özel'in paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Antalya Konyaaltı'nda teleferik faciasında yaşamını yitiren yurttaşımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Grup Başkanvekilimiz Ali Mahir Başarır, Genel Başkan Yardımcılarımız Gamze Taşcıer ve Deniz Yavuzyılmaz ile birlikte 10 milletvekilimizden oluşan heyetimiz bölgeye hareket ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve yetkililerle temas halindeyiz, kazayı detaylarıyla araştıracağız.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Aras koordinatörlüğünde İstanbul, Ankara ve Muğla Büyükşehir Belediyelerimizin arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket halinde.

Kurtarma çalışmaları tamamlandıktan sonra kamuoyunu detaylı biçimde bilgilendireceğiz."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar