Panzerin ezdiği çocuk için soru önergesi

Panzerin ezdiği çocuk için soru önergesi
HDP'li Ali Atalan, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde zırhlı polis aracının çarptığı 7 yaşındaki Dilek Berfin'in ölümünü Meclis gündemine taşıdı.  ANKARA...

HDP'li Ali Atalan, Mardin'in Dargeçit İlçesi'nde zırhlı polis aracının çarptığı 7 yaşındaki Dilek Berfin'in ölümünü Meclis gündemine taşıdı. 

ANKARA – HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Dargeçit'te zırhlı polis aracının çarptığı 7 yaşındaki Berfin Dilek'in ölümüyle ilgili soru önergesi verdi. "Dargeçit’te yaşanan ölümlerin benzerinin yaşanmaması ve bu riskin ortadan kalkması için zırhlı araçların sivil yaşam alanlarından çıkarılması yönünde çalışmanız var mıdır" diye soran Atalan, soruşturmaların ne aşamada olduğuna dair de bilgi istedi.

Dilek Berfin'in ölümüne sebebiyet veren zırhlı araç ve aracı kullananlarla ilgili soru yönelten Atalan, soruşturma açılıp açılmadığını da sordu. Nusaybin'de 19 Şubat 2016'da Dilşa Ak'ın yaşamını yitirmesine ve küçük kızının yaralanmasına, 24 Temmuz 2016’da İpekyolu’nda 4 yaşındaki Taha Kılıç’ın yaşamını yitirmesine sebep olan güvenlik güçleri hakkında yürütülen soruşturmalarla ilgili de bilgi istedi.

Mardin'in Dargeçit ilçesinde dün (9 Şubat) okuldan eve dönen ilkokul öğrencisi Berfin Dilek’e zırhlı araç çarpmıştı. 7 yaşındaki Dilek, olay yerinde hayatını kaybetmişti.

 

Öne Çıkanlar