Patiswiss ürünleri büyük marketlerin internet satışından kaldırıldı

Patiswiss ürünleri büyük marketlerin internet satışından kaldırıldı
Bir müşterinin küflü çikolata paylaşımıyla gündemde olan Patiswiss ürünleri, Migros, Carrefour ve Macro'nun internet satışından kaldırıldı. CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, müşteriye verdiği yanıt ve sonradan yaptığı açıklamalarla tepki çekmişti.

Artı Gerçek - Kurucusu ve CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun, bir ürünlerinin küflü olduğunu paylaşan sosyal medya kullanıcısına yönelik tavrı nedeniyle gündemde olan Patiswiss marka çikolatalar, büyük marketlerde satıştan çekilmiş görünüyor.

Tunaoğlu'nun müşteriye "Karşında biz ve dev Migros var" sözlerinin tehdit olarak yorumlanması sonrasında, Patiswiss ürünleri Migros'un yanı sıra Carrefour ve Macro marketlerin de internet satışlarında artık yer almıyor.

MİGROS: İLGİLİ SONUÇ BULAMADIK:(

Migros'un sitesinde Patiswiss çikolataları arandığında, "Patiswiss" ile ilgili sonuç bulamadık :(" ibaresi çıkıyor.

migros.jpg

CARREFOUR: 0 ÜRÜN BULUNDU

Carrefour'da da Patiswiss ürünleri için arama yapıldığında "0 ürün bulundu" deniyor.

carrefour.jpg

MACRO: ÜZGÜNÜZ SONUÇ BULAMADIK :(

Macro da aynı şekilde, "Patiswiss ile ilgili sonuç bulamadık :( Üzgünüz sonuç bulamadık :(" mesajını gösteriyor.

macro.jpg

NE OLMUŞTU?

Patiswiss marka çikolataların CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, Migros'tan aldığı ürünün küflü çıktığını LinkedIn’den paylaşan tüketiciye verdiği tehditkâr yanıt nedeniyle sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

Tüketici, Patiswiss’in yönetim kurulu başkanı Tunaoğlu'nu etiketleyerek, “Bir heves aldığım kahve eşlikçilerime bakın. Küflenmiş çikolataya ilk defa şahit oluyorum. Üstelik son tüketim tarihine daha var. Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir problem var" diye yazdı.

Tunaoğlu, tüketiciyi sert ifadelerle hedef alarak, “Karşında biz ve dev MİGROS var” dedi. Tunaoğlu, şunları yazdı:

'EVİNDEKİ NEM ORANINA FALAN BAKMALISIN'

“Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de Linkedin’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka değeri düşürme vs' den neler isteyeceğinden herkes habersiz. Ayrıca! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim.”

MESAJI SİLDİ, MARKA AYRICA AÇIKLAMA YAPTI

Tunaoğlu, sosyal medyadan art arda tepkiler gelince mesajını sildi.

Daha sonra markadan yapılan açıklamada, "Patiswiss markası olarak ürünlerimizin raf ömrü boyunca taze ve sağlıklı bir şekilde kalmasını sağlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Farklı etkenlerden kaynaklı oluşan ürün sıkıntılarında müşteri hizmetleri ve ilgili departmanlarımız ile tüm detayları inceleyerek çözüme ulaştırıyoruz. Her geri bildirimi, ürünlerimizi geliştirmek için bir fırsat olarak görüyoruz" denildi.

TUNAOĞLU'NUN SAVUNMASI: YARADILIŞIMDA VAR

Bir süre sonra Instagram hesabından bir başka paylaşım yapan Tunaoğlu, bu kez şunları yazdı:

"Sormuşsunuz bana şunu söylemek çok mu zor diye! Onca insanın ekmek yediği emek verdiği bir üretici için bu postun altına yapılan yorumlarda, 'çöp' üretiyorsunuz deyince sakin kalmak çok zordu. Sahiplenmek ve korumak, haksızlığa karşı gelmek yaradılışımda var. Hayatımın sonuna kadar da vazgeçmeyeceğim sanırım. Ancak yazım dili vs. derken kime yazdığım ciddi seviyede yanlış anlaşılmış ve karışmış durumda. Haklısınız. 'Çöp' satıyorsunuz diyenlerdir avukatlarımızın görüşmesi gereken.

Yanlış anlaşıldığı yeterince özne yüklem yerine oturmadığı ve tüm yazım/imla hataları için özür dilerim. Yine eklemek isterim ki satan da üreten de ürünün arkasındadır. Bizimle direk olarak iletişime geçme yöntemi, durumun sebebi/ kaynağı belli olmadan kamuoyunu yanıltma olmamasını tercih ederdim. Ama bu da kabul. Türkçe lastik değildir. Çekiştirmeyelim lütfen bir diğer ricam."

BAŞARAN AKSU: HAKKIMIZDA UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDI

Bu gelişmeler üzerine, sendikacı Başaran Aksu, Tunaoğlu ile görüşmeye gittiklerini ancak haklarında uzaklaştırma kararı aldırdığını açıkladı. Aksu, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"Yazdıklarının tamamı yalan, ispatlarız dedik. Davet etti kapısına kadar gittik, kim olduğumuzu öğrenmiş, görüşmekten kaçtı ardından hakkımızda uzaklaştırma kararı aldırdı. Holding maskarası bir noldum buldalası, çirkef bir sendika düşmanı.. avukatlarına selam söyle.." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar