Polat çiftinin çalışanı Shaklo Khaydarova gözaltına alındı

Tutuklu Dilan ve Engin Polat çiftinin evinde çalışan Özbekistanlı çalışan Shaklo Khaydarova (Şule) ve akrabası gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin, emniyetteki işlemlerinin ardından Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edileceği bildirildi.

Artı Gerçek - "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Dilan Polat-Engin Polat çiftinin evlerindeki Özbekistanlı çalışanın, akrabalarını yurt dışından getirip eve yerleştirdiğine dair sosyal medya paylaşımları üzerine çalışma başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerinin evde yaptığı kontrolde Shaklo Khaydarova'nın ikamet izninin bittiği, Nargiza Khaydarova'nın ise yaklaşık 10 ay önce turist vizesi ile ülkeye girdiği ve kaçak durumda olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan şahısların, emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilmek üzere Selimpaşa Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edileceği bildirildi. (AA)

Öne Çıkanlar