Portakal'ın seçim anketinde Erdoğan kaybetti, Optimar'dan tepki geldi: Daha çok şok olursunuz

Portakal'ın seçim anketinde Erdoğan kaybetti, Optimar'dan tepki geldi: Daha çok şok olursunuz
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı ve Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'ndan az oy aldığı anketin sonuçlarını paylaşarak "Bu seçimde çok büyük süprizler bekliyorum" dedi. Optimar Araştırma şirketinin başkanı Portakal'ı eleştirdi.

Artı Gerçek - Gazeteci Fatih Portakal, Twitter'da yaptığı anket sonrası açıklamalarda bulundu. Portakal'ın açıklamasına ise iktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Şirketinin Başkanı Hilmi Daşdemir'den tepki geldi.

Portakal, Twitter hesabından bir anket başlattı. Ankette "14 Mayıs’taki seçimlerde 2 adayın ismini oy pusulasında görseniz hangisine vermeyi düşünürsünüz?" sorusu sorulurken cevaplarda Kılıçdaroğlu ve Erdoğan şıklarına yer verildi.

456 bin kullanıcının oy kullandığı ankette Kılıçdaroğlu yüzde 62,3 oy alırken Erdoğan’ın oyu ise 20,3’te kaldı. Kararsızların oranı ise yüzde 17,4 oldu.

'YÜZDE 62 KILIÇDAROĞLU, YÜZDE 20 ERDOĞAN DEDİ'

Anketi sonuçlarını paylaşan Portakal, ''Yaptığım ankette %62 Kemal Kılıçdaroğlu %20 Erdoğan %18 kararsız diyenler var. Ben bu seçimde çok büyük sürprizlerin olacağını düşünüyorum. Koltuğunu müjdelerle ayakta tutabileceğini düşünen iktidarın çok büyük bir hüsran yaşayacağını düşünüyorum'' dedi.

OPTİMAR ARAŞTIRMA'NIN BAŞKANINDAN ELEŞTİRİ

Portakal'ın paylaştığı ankete sosyal medyada çok sayıda yorum yapılırken, İktidara yakınlığıyla bilinen Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir'den tepki geldi.

Daşdemir Portakal'a "Sevgili Fatih Portakal, bu kafayla giderseniz daha ŞOK sürprizler yaşarsınız" dedi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar