Prof. Dr. Ahmet Ercan: İstanbul ve İzmir'de uzun süre deprem yok

Prof. Dr. Ahmet Ercan: İstanbul ve İzmir'de uzun süre deprem yok
Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul ve İzmir'de 'uzun süre' yıkıcı bir deprem beklemediği görüşünü yineledi. Ercan'ın bu tezine, başta Prof. Dr. Naci Görür olmak üzere çok sayıda yer bilimci karşı çıkıyor.

Artı Gerçek - Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan, olası İstanbul ve İzmir depremlerine ilişkin, endişeleri azaltıcı yönde açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Ercan, bayramın birinci günü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul ve İzmir'de 'uzun süre' deprem olmayacağını öne sürdü. Ercan, Maraş merkezli depremlerin Malatya'da gerginliğin boşalmasına neden olduğunu da belirtti.

'YAŞAMIN KEYFİNİ ÇIKARIN'

Ercan'ın açıklamaları şöyle:

"Ankara, İstanbul, İzmir’de uzun süre deprem yok. Bir kere geldik bu dünyaya, yaşamın keyfini çıkar. Oku, yaz, sesin çıktıkça bağır. Yürü, koş, ye, iç. Sev, sevil, sarıl sevdiklerine. Ülkemizin muhteşem doğasına at kendini, dağlar, ırmaklar, çağlayanlar, ormanlar. Haydi.

Onbiril depreminde büyük depremler Kahramanmaraş’da odaklansa da, gerginliğin boşladığı bölge Malatya çatağıdır. Burada boşlamanın çoğu gerçekleştiği kanısındayım. Ne var ki depremcik, ile yıkımsız küçük depremlerle kükremeler sürerek tükenecektir." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar