Prof. Dr. Sibel Pekcan korona nedeniyle vefat etti

Prof. Dr. Sibel Pekcan korona nedeniyle vefat etti
Koronaya yakalanan Pamukkale Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Pekcan vefat etti. 2022 yılında korona nedeniyle ölen sağlık çalışanı sayısı 22'ye yükseldi.

Artı Gerçek - Korona virüsü nedeniyle vefat eden sağlık çalışanlarına 9 ay aradan sonra bir yenisi eklendi. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Pamukkale Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sibel Pekcan'ın, Covid-19 nedeniyle vefat ettiğini açıkladı.

TB tarafından Pekcan’ın vefatına ilişkin yayınlanan baş sağlığı mesajında, Sağlık Bakanlığı'na şu çağrı yapıldı: "Covid-19 nedeniyle yitirdiğimiz sağlık çalışanlarına 9 ay sonra bir yenisinin eklenmesi, pandeminin ve etkilerinin bitmediğinin göstergesidir. Sağlık Bakanlığı'nı pandemi bitmiş gibi davranmaktan vazgeçmeye, bilimsel ve şeffaf yöntemlerle toplum sağlığını korumaya çağırıyoruz."

TTB verilerine göre, 2022 yılında korona virüsü nedeniyle 22 sağlık çalışanı vefat etti. Salgının başladığı 2020 yılından bu yana ise toplamda 557 sağlık çalışanı öldü. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar