Prof. Naci Görür'den Kağıthane depremi yorumu: Özel anlam yüklemeyin

Prof. Naci Görür'den Kağıthane depremi yorumu: Özel anlam yüklemeyin
Yayınlanma:
A+ A-
Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul Kağıthane'de meydana gelen 3.0 büyüklüğündeki depremle ilgili şu tespiti yaptı: Bu depremler Kuzey Anadolu Fay Zonuna bağlı küçük küçük faylar üzerinde oluyor."

Artı Gerçek - Bilim Akademisi üyesi yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul’un Kağıthane ilçesinde meydana gelen deprem için "Özel anlam yüklemeyin" dedi.

İstanbul'un Kağıthane ilçesinde dün gece 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremi yorumlayan Prof. Dr. Naci Görür, şunları söyledi:

"Arkadaşlar, Kağıthane verilerine geç ulaştığım için tekrar özür dilerim. Biliyorsunuz, Marmara Denizi dışında İstanbul’da karada daha önce de depremler oldu. Özellikle Tuzla, Pendik, Kartal hattında 4,0’e varan depremler oldu.

Bu depremler Kuzey Anadolu Fay Zonuna bağlı küçük küçük faylar üzerinde oluyor. Kağıthane depremi de öyle. Bu tür faylar haritalanmamış olsa bile KAF boyunca olabilir. KAF zonunu sadece Marmara içerisinde dar bir zon olarak düşünmeyin. Kağıthane depremine bu açıdan bakın ve özel anlam yüklemeyin. Sevgiyle. Not: Bu konuyu dostum Celal Şengör ile de tartıştık. Selam ve sevgileri var." (Kısa Dalga)

Öne Çıkanlar