Resmi Gazete’de yayımlandı: Bazı üniversitelerde yeni fakülteler kuruldu

Resmi Gazete’de yayımlandı: Bazı üniversitelerde yeni fakülteler kuruldu
Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, çeşitli üniversitelerde bazı enstitü ve fakülteler kuruldu. Kafkas Üniversitesi ve Samsun’da ise bir fakülte ile bir yüksekokul kapatıldı.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzalı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararlara göre, çeşitli üniversitelerde bazı enstitü ve fakülteler kuruldu.

Cumhurbaşkanı kararıyla Samsun Üniversitesinde "Siyasi Bilgiler Fakültesi" ile "İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi" kuruldu.

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde "Kıraat ve Mushaf Araştırmaları Enstitüsü" ve Kafkas Üniversitesinde "Sarıkamış Spor Bilimleri Fakültesi" kurulması kararlaştırıldı.

Bingöl Üniversitesinde Kıraat İlmi Enstitüsünün adı "Kur'an-ı Kerim Araştırmaları ve Kıraat İlmi Enstitüsü" olarak, Samsun Üniversitesinde Mühendislik Fakültesi'nin adı da "Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi" olarak değiştirildi.

Kafkas Üniversitesinde Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun ve Samsun Üniversitesinde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinin kapatılmasına karar verildi.

Kararın, 1/11/2023 tarihli ve 7759 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı gereğince verildiği belirtildi.

İSTANBUL'DA İKİ ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ

Cumhurbaşkanı kararına göre, Arnavutköy ilçesinde "Kuzey Marmara Özel Endüstri Bölgesi" ve "ASKOOP Özel Endüstri Bölgesi" kuruldu.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar