Rize'de 'beni kurtarın' diye seslenen kişi itfaiye tarafından rögardan çıkarıldı

Rize'de 'beni kurtarın' diye seslenen kişi itfaiye tarafından rögardan çıkarıldı
4 kişi tarafından kaçırıldığını iddia eden E.D. dere yatağı boyunca rögar kanalında yürüdüğünü söyledi.

Gençağa KARAFAZLI 


ARTI GERÇEK - Rize'de 4 kişi tarafından kaçırıldığını iddia eden E.D. rögardan itfaiye yardımıyla polis gözetiminde çıkarıldı.

Olay merkeze bağlı Piriçelebi Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta seyyar satıcılık yapan bir vatandaş rögar kapağından ses geldiğini duyarak kapağın yanına gitti. 

Kapağın altından "kurtarın beni" şeklinde ses duyan vatandaş hemen polisi ve itfaiyeyi aradı. Olay yerine gelen ekipler rögar kapağını kaldırarak içerisindeki E.D.’yi çıkardı. 30 yaşındaki E.D.'nin olay yerinde kendisine oraya nasıl girdiğini soranlara 4 kişi tarafından kaçırıldığını, ellerinden kurtularak dere yatağını takip ederek rögara girdiğini ve ardından merkeze kadar yürüdüğünü söylediği öğrenildi.

Olay anında orada olan ve E.D.’nin "Beni kaçırdılar" dediğini duyduğunu dile getiren Mustafa Beşiktepe, "Ben burada kestane satıyordum. Adam oradan kapağa vurdu ‘Kurtarın beni’ diye. Ben de hemen ekiplere haber verdim. Ekipler geldi kurtardı onu. ‘Kaçırdılar beni’ dedi, gerisini bilmiyorum. Buradan girme şansı yok. Kesin başka bir yerden girdi" ifadelerini kullandı.

Rögarın içerisinden çıkartılan E.D. Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Öte yandan durumdan şüphelenen vatandaşlar olay yerinden giden ekiplerin ardından rögar kapağını yeniden açarak başka kimsenin olup olmadığını cep telefonları flaşlarıyla ve bağırarak kontrol etti.

Öne Çıkanlar