Saat satan Afrikalılardan Soylu'ya cevap

Saat satan Afrikalılardan Soylu'ya cevap
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 16:49
A+ A-
Vergi verdiklerini ve kötü bir şey yapmadıklarını söyleyen Afrikalılar, Bakan Soylu'ya, 'Ekmek parası için bu işi yapıyoruz. Hırsızlık mı yapıyoruz?' diye tepki gösterdi.

Türkiyede çalışan Afrikalı vatandaşlar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Elinde bir saat, 10 liraya satıyor, Afrika'dan gelmiş. Biz buna müsaade etmeyeceğiz" sözlerine cevap verdi. 

Vergi verdiklerini ve kötü bir şey yapmadıklarını söyleyen Afrikalılar Soylu'ya, "Ekmek parası için bu işi yapıyoruz. Hırsızlık mı yapıyoruz?" diye tepki gösterdi. 

Independent Türkçe'den Lale Elmacıoğlu'nun konuştuğu Afrikalılar, sokaklarda dilenmek ve hukuka aykırı işler yapmak istemediklerini söyledi. 

Gambiyalı olan 38 yaşındaki Ebubekir, "Türkiye'yi çok seviyoruz. Ekmek parası için bu işi yapıyoruz. Benim çocuklarım da var. Hırsızlık mı yapıyoruz?" dedi.

30 yaşındaki Alfa Bah ise kayıtlı bir şirketi olduğunu, her ay vergi ödediğini ve Türkiyeli muhasebecisi olduğunu belirterek, "Her ay ona ödeme yapıyorum. İş yaptığım Türkler iyiler. Türk insanı iyi. Türkiye'yi seviyorum. Türkiye'de saat satan Afrikalılar suç işlemiyor, hayatta kalma mücadelesi veriyorlar. Sokaklarda dilenme ya da kötü, Türk hukukuna aykırı işler yapmak istemiyorlar" dedi.

Süleyman Soylu NTV yayınında, "Ben İçişleri Bakanıyım, benim ülkemde benim bilmediğim kayıtlı olmayan kimsenin yaşamaması lazım. İnsani durumlar dışında İstanbul'a kayıt kabul etmiyoruz, elinde bir saat Afrika'dan gelmiş 10 liraya satıyor, biz buna müsaade etmiyoruz" demişti. (HABER MERKEZİ) 

Öne Çıkanlar