Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında üç sanığa tahliye

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayeti davasında üç sanığa tahliye
Yayınlanma:
A+ A-
Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi, avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili davanın üçüncü gününde üç sanık takliye edildi.

Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun İstanbul-Yeşilköy’de ortağı olduğu balık restoranında 27 Ocak’ta uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle ilgili davaya Bakırköy 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

10 tutuklu sanık duruşmaya getirilirken, tutuksuz sanıkların bir kısmı ve taraf avukatları duruşmada hazır bulundu. Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu ve saldırıda yaralan şoför Murat Bilmez de duruşmaya katıldı. Tutuklu sanıklar tahliyelerini, tutuksuz sanıklar ise haklarında verilen adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasını istedi. Duruşma savcısı, tutuklu bulunan sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

ÜÇ SANIK TAHLİYE EDİLDİ

Ara kararını açklayan mahkeme heyeti, Fatih Okan Kodak, Burak Otcuoğlu ve Uğurcan Bilge’nin tahliyesine karar verdi. Heyet, Kadir Yasak, Ali Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman, Kerem Öztürk, Gökhan Karakan ve Abdülkadir Kara’nın tutukluluk halinin devamına hükmetti. Mahkeme, tutuksuz sanıklar hakkında verilen adli kontrol tedbirlerinin de kaldırılmasına ve gelecek duruşmanın 7 Kasım 2022’de yapılmasına karar verdi.