Sağlık Bakanı 'Pazar günü maske tatili, evde geçirin' dedi, tepki yağdı

Sağlık Bakanı 'Pazar günü maske tatili, evde geçirin' dedi, tepki yağdı
Koca'nın açıklamasına bazı yurttaşlar 'Tabii ki en iyisi evimiz ama o da tepemize yıkılmazsa' diye tepki gösterirken, kimisi de 'Siz Sağlık Bakanı mısınız? Propaganda bakanı mı?' diye sordu.

Sağlık Bakanlığı, uluslararası camiada ve Türkiye’deki sağlıkçıların Coronavirus (Covid-19) pandemisine dair gerçek verileri gizlemekle eleştirilirken, Bakan Fahrettin Koca’nın Pazar günü için yaptığı çağrıya da tepki gecikmedi.

Koca’nın sosyal medya hesabından Pazar günü için 'maske tatili' tabirini kullanarak "Yarın Pazar. Evinizde, ailenizle zaman geçirin. Başkalarıyla paylaşacağınız mekânlarda risk almayın. Bir mecburiyetiniz yoksa en güzeli bu! Giderek artan COVID-19 riskine karşı, kuralların geçersiz olduğu tek yer eviniz. Günü evde geçireceklere bu akşamdan çok teşekkür ederiz" açıklamasının altına çok sayıda sosyal medya kullanıcısından tepki yağdı.


Kimi pandemi yasaklarının uygulanmadığı AKP kongrelerini hatırlatırken, kimi de bugün 81 ilde düzenlenecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavını hatırlatarak (EKPSS) "Sınavlara kim girecek?" diye sordu. 

Pazar günü çalışmak zorunda kaldığını belirten bir kadın işçi ise "Valla bende çok isterdim bu dönemde evimde ailemle birlikte vakit geçirmeyi fakat çalışmak zorundayım" diye yazdı.

Giresun’da şüpheli bir şekilde ölen ve adalet arayışına hükümetin cevap vermediği Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan da "Şu ülkemizde her gün kongre yapan bir siyasi parti var. Bir uyarı dilekçesi verilmesi gerekmez değil mi? Virüs o alana girmiyor @drfahrettinkoca" diye yazdı. Bir kullanıcı da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sağlık Bakanlığı’nın tüm Türkiye için dün açıkladığı 92 ölü sayısını yalanladığı ve sadece İstanbul’da 164 kişinin yaşamını yitirdiğini söylediği açıklamasını hatırlattı.


SAĞLIK BAKANINA TEPKİ YAĞDI: TABİ Kİ EV EN İYİSİ AMA O DA TEPEMİZE YIKILMAZSA!

Sık sık fiziksel mesafe ve tedbir uyarısı yapan Sağlık Bakanı Koca, bir devlet hastanesini ziyareti esnasında asansöre 10 kişiyle bindiği görüntüler ortaya çıkmış, olay eleştiri konusu olmuştu.

İşte Bakan Koca’nın 'Pazar günü, maske tatili, evinizde geçirin' çağrısına verilen yanıtlardan bazıları şöyle:

"-Tabii ki en iyisi evimiz ama o da tepemize yıkılmazsa !!!!

-İşte olmuyor 2 ay çıkma yasağı gelsin

-Biz zaten izole olacaktık da, aldık çocukları okula sınava götürdük sayın bakan.

-65+..nın saat kısıtlamasıyla bu iş bitmez!

-İstanbulda kızarmayan semt kalmadı! Daha ne olması bekleniyor???

-Vala bende çok isterdim bu dönemde evimde ailemle birlikte vakit geçirmeyi  fakat çalışmak zorundayım. Pazar günü izin kullanmamız yasak :) Bu arada gerçek rakamlar açıklanmadığı için avm boş gezen insanlarla dolu.

-Sınava kim girecek...

-@drfahrettinkoca Sayın bakanım bu kovid size uğramıyor sanırım fırıl fırıl geziyorsunuz maşallah. millet evde izole olsun, dışarıda maskeden nefessiz kalsın.. neyse iyi akşamlar.

-Pazar günleri virüsten kaçabiliyoruz, kalan 6 gün?

-Sokağa çıkma yasağı gelsin Sayın Bakanım. Lütfen çok geç olmadan

-dershanem var alooo kapat gitmeyelim

-İşe gitmeyelim mi

-Güldürmeyin insanı acı acı.....!

-insan gibi vakaları şeffaf bir şekilde açıklayın

-Sn bakan aylardır çok sempatik msj atıyorsunuz. Ava avaz bağıran şahıslara göre takdir ediyoruz. Ama salgının kontroldan çıkmasına hiç faydası olmuyor. farkındasınız..

-@drfahrettinkoca Sayın Bakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın  @ekrem_imamoglu nun paylaşımını dikkatlerinize sunarım.

-Virüs haftanın 6 günü çalışıyor ama bakanım bir gün evde kalsak ne olacak

-Mecburiyet olanlar ölebilir sanırım

-Gezmek yok, iş var yarin

-Bakanım iş yerinden izin alırsanız söz evde geçiririm

-bizi kandirmayi birakin artik

-Böyle yorumlara gerek yok. Dogru rakamı verseniz kimse disari cikmaz zaten!"

-Siz saglik bakani misiniz? Propaganda bakani mi ?

-Yeter artık tedbir alın tedbir!  Evlerinde oturan tanıdıklarımız bile hep hasta.  Artık olay mesafe maske değil. En az 14 gün tüm ülke karantinaya girmeli.

-Bu ülkenin halkının sağlığı neden kısıtlamaya gidilmeyecek kadar değersiz sayın bakan. Salgın faciası mı bekliyorsunuz. Tabi kısıtlama için ekonomimiz berbat halde. Sizde haklısınız (!)"

(HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar