Sahte doktor, sahte doktoru ele verdi

Sahte doktor, sahte doktoru ele verdi
Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde görev yaptığı ortaya çıkan sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın arkadaşı da sahte doktor çıktı. İstanbul'da kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığı belirtilen S.U., Özkiraz'ın kendisini ele vermesiyle yakalandı.

Artı Gerçek - Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan ve sahte diplomayla görev yaptığı ortaya çıkan 20 yaşındaki Ayşe Özkiraz'ın tutuklanmasının ardından başlatılan soruşturmada yeni bilgilere ulaşıldı. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz'ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini 'beyin cerrahı' olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul'da gözaltına alınarak, ilçeye getirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İKİ MÜFETTİŞ ÇERKEZKÖY’DE

Sağlık Bakan Fahrettin Koca'nın, "Bakanlığımız, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki hastanede bir kişinin kendini yeni mezun doktor gibi tanıtıp bir uzmanın yanında tıbbi süreçleri izlediği şeklinde özetlenen olayı araştırmak üzere, gerekli süreci başlatıp müfettiş görevlendirmiştir" açıklamasının ardından bakanlığın görevlendirdiği iki müfettiş de Çerkezköy'e gelerek çalışmalarına başladı.

ayseozkiraz-001.jpeg
Müfettişler, Özkiraz'ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi. (DHA)

Öne Çıkanlar