Salgın fırsata dönüştü: Salda Gölü’nde millet bahçesi inşaatı hız kazandı

Salgın fırsata dönüştü: Salda Gölü’nde millet bahçesi inşaatı hız kazandı
Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Haziran 2020 14:34
A+ A-
Burdur'daki Salda Gölü'nde büyük tepki çeken millet bahçesi yapımı için inşaat çalışmalarına hız verildi.

Rıfat DOĞAN


ARTI GERÇEK- Burdur'un Yeşilova İlçesi’ne bağlı Salda Gölü’ne yapılması planlanan millet bahçesi projesi kapsamında firmanın sahaya tekrar inşaat için girdiği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre daha önce konteynerleri getiren firmanın bu kez satış büfesi, kafe, duş ve soyunma odalarının yanı sıra wc kabinlerini halk plajı diye bilinen Akçeşme Mevkii’ne getirdiği öğrenildi.

Millet bahçesini kazanan Güngör Tarım inşaat şirketi, geçen aylarda sahildeki doğal kumu iş makineleriyle halk plajı tarafına yürüyüş yolunda kullanılmak üzere taşıyınca büyük tepki çekmiş ve izinsiz işe başladığı için para cezası kesilmişti.

YEŞİLOVA BELEDİYE BAŞKANI: ‘BUNGALOVLARI GETİRMEYE DEVAM EDİYORLAR’

Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel de inşaata başlanmasıyla ilgili Artı Gerçek’e yaptığı açıklamada "Millet bahçesi yapmak için bungalov tipi yapılar dikmeye başlamışlar. Bunu gidip gelen herkes görüyor. Vatandaşın oraya girmesi de yasak artık. Dün aldığım bilgiye göre bungalovları getirmeye devam ediyorlar. Biz dava açtık, davayı reddetiler. Bölge İdare Mahkemesi’nden Danıştay’a gitti. Danıştay da reddetti. Bundan sonrası sivil toplum örgütlerinin işi" dedi.

‘BİRİLERİ SALGINDAN FIRSAT YARATTI’

Konuya ilişkin Artı Gerçek’e değerlendirmede bulunan Salda Gölü Koruma Derneği Başkanı Osman Şakar da Salda Gölü’nde inşaatın başladığı bilgisini doğrulayarak, alandan çekilen fotoğrafların bulunduğunu söyledi.

Şakar, mahkeme kararının beklenmeden yeniden başlanan inşaata tepki gösterdi:

"Salgında insanlar dışarı çıkamazken birileri bundan fırsat yarattı. Hukuki süreç devam etmesine rağmen inşaata başladılar. Daha önce gölün kenarında yapılan gölet projesi de mahkeme kararıyla iptal edilmesine rağmen gölün inşaatı bitmişti. Şimdi burada da aynısı olabilir yani mahkeme iptal edene kadar inşaat bitebilir, hukukun beklenmesi gerekirken ne yazık ki beklenmiyor. Bugün yapıldı yarın mahkeme aksi yönde bir karar verdiğinde bu yapılanlar sökülecek mi yoksa kalacak mı bunları bilmiyoruz. Bunların değerlendirilmesi gerekiyor."

İlgili Haberler