Şampiyonluk sonrası sözleri gündem olmuştu: Astrolog Meral Güven gözaltına alındı

Astrolog Meral Güven, sosyal medya hesaplarından yayımladığı videodaki sözlerine ilişkin resen başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Artı Gerçek - "Fenerbahçe mucize bir şekilde şampiyon olacak" sözleriyle gündeme gelen ve Galatasaray'ın Konyaspor'u 3-1 yenerek şampiyon olmasının ardından sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayın paylaşımlar nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan astrolog Meral Güven hakkında gözaltına alındı.

Başsavcılık, Güven'in yayındaki sözlerine ilişkin "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlattı.

Bu kapsamda polis tarafından adresinde gözaltına alınan Güven, emniyete götürüldü.

6 SUÇ KAYDI

AA'da yer alan bilgiye göre, hakkında adli işlem başlatılan Güven'in, "tehdit ve hakaret"ten iki olmak üzere, "kişilerin huzur ve sükununu bozma", "kasten yaralama", "kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde satın alma, kabul etme veya bulundurma" ile "taksirle yaralama" suçlarından toplam 6 kaydı olduğu belirlendi.

NE OLMUŞTU?

Süper Lig'in 2023-2024 sezonunda Galatasaray'ın mutlu sona ulaşmasının ardından bir haftadır konuşulan astrolog Meral Güven’in “Fenerbahçe mucize bir şekilde şampiyon olacak” iddiası gündeme geldi. Sosyal medyada onlarca kullanıcı Meral Güven’e tepki gösterdi. Güven ise tepkilerin ardından sosyal medya hesabından Fenerbahçe taraftarlarını hedef alan paylaşımlar yaptı.

arti-63.jpg

'O PAYLAŞIMLARI BEN YAPMADIM'

Ekol TV'ye konuşan Meral Güven, Fenerbahçelileri kızdıran o paylaşımları kendi yapmadığını belirterek, "İnanmayın bu hesaplara, bu hesaplar bize ait değil. Gece ne oldu bilmiyorum, hepsi silinmiş. Ben gerizekalı mıyım? Ben neden öyle bir paylaşım yapayım? Benim bütün ailem bu gruba dahil edilmiş. Çıplak fotoğraflar paylaşılmış. Ben o çıplak resmi görünce tutamadım kendimi. Alkol aldım. Evet küfür ettim. Ama nedenini başında söyledim. Sadece benim küfürlerim ortaya çıkarılmış. Eşiniz, dostunuz, anneniz olabilirdim" dedi.

Annesinden halasına kadar ailesindeki her bireyin numarasının bulunduğunu dile getiren Güven, "Ben bunu hak edecek bir şey yapmadım" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar