Samsun'da borsa dolandırıcılığı

Samsun'da borsa dolandırıcılığı
Samsun'da borsadan yüzde 8 kâr payı vaadiyle para toplayan 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Zanlıların banka hesapları da incelemeye alındı.

Artı Gerçek - Samsun'da borsadan garanti para kazanma vaadiyle 1 milyon 640 bin liralık vurgun yapıldı. Dolandırıcılık olayı, 4 kişinin Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurmasıyla ortaya çıktı.

4 müşteki, şüpheli E.P'nin kendilerinden, 'borsa işinden güzel para kazandıkları, ABD bağlantılı çalıştıkları, kesinlikle riskin olmadığı, verdikleri para karşılığında yüzde 8 kâr payı kazanacakları' vaadiyle bir miktarı elden bir miktarı banka üzerinden toplamda 1 milyon 640 bin lira alarak dolandırdığını belirterek, suç duyurusunda bulundu.

Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, müştekilerin ifadeleri doğrultusunda belirlenen şüpheliler E.P, eşi A.P. ile akrabaları E.P, E.P, İ.P. ve T.P. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında şüphelilerin iş yerinin tespiti ve banka hesaplarının incelemesi istendi. Ayrıca, aynı şikayetle 3 müştekinin daha beyanı soruşturma dosyasına eklendi. (AA)

Öne Çıkanlar