Sancar, yurt dışındaki seçmenlere seslendi: Kullanacağımız her oy baskıcı tek adam rejiminden kurtulmamızı sağlayacak

Sancar, yurt dışındaki seçmenlere seslendi: Kullanacağımız her oy baskıcı tek adam rejiminden kurtulmamızı sağlayacak
Yayınlanma:
A+ A-
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, yurt dışında oy kullanacak seçmenlerden oy istedi. Sancar, "Kullanacağımız her oy hem bizlerin Meclis’te daha yüksek oranda temsil edilmesini hem de bu baskıcı tek adam rejiminden kurtulmamızı sağlayacak" dedi.

Artı Gerçek - HDP Genel Merkezinin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın videosu yayımlandı. Yurt dışındaki seçmenlere seslenen Sancar, "Kullanacağımız her oy hem bizlerin Meclis’te daha yüksek oranda temsil edilmesini hem de bu baskıcı tek adam rejiminden kurtulmamızı sağlayacak" ifadelerini kullandı.

"Türkiye’nin kader seçimlerine sayılı günler kaldı" ifadelerini kullanan Sancar, yurt dışındaki seçmenlerin desteğiyle birlikte birinci parti olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Sancar, "tarihsel sorumluluk yüreği demokrasiden yana atan tüm yurttaşlarımızdır, hepimizindir. Haydi sandığa, oylar Yeşil Sol’a. Buradayız birlikte değiştireceğiz. Dîsa em, dîsa serkeftin, hep birlikte başaracağız" dedi.

“Kullandığın oy sesindir, iradendir. Oyunu kullan, birlikte değiştirelim” notuyla paylaşılan videoda Sancar, şunları dile getirdi:

“Yurt dışında yaşayan değerli halkımız, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Türkiye’nin kader seçimlerine sayılı günler kaldı. Sizler için oy kullanma işlemi 27 Nisan’da başlıyor. Yurt dışında en çok oy alan ikinci partiyiz ve desteğinizle birinci parti olmayı hedefliyoruz. Ancak yurt dışında seçime katılma oranı maalesef düşük. Her iki seçmenden sadece bir tanesi sandık başına gidiyor. Bu seçimlerde her bir oyun ne kadar önemli olduğunu hepimiz farkındayız.

BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ

Kullanacağımız her oy hem bizlerin Meclis’te daha yüksek oranda temsil edilmesini hem de bu baskıcı tek adam rejiminden kurtulmamızı sağlayacak. 9 Mayıs’a kadar size en yakın temsilcilikte, 14 Mayıs’a kadar da gümrük kapılarında oylarınızı kullanabilirsiniz. Oy kullanma tarihleri ülkelere göre değişiyor. Bu tarihleri Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) sitesinde ve Yeşil Sol Parti Seçim İşleri sosyal medya hesaplarından kontrol edebilirsiniz. Bu tarihsel sorumluluk yüreği demokrasiden yana atan tüm yurttaşlarımızdır, hepimizindir. Haydi sandığa, oylar Yeşil Sol’a. Buradayız birlikte değiştireceğiz. Dîsa em, dîsa serkeftin, hep birlikte başaracağız.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar