Saray'dan Fransa'daki saldırıya kınama

Saray'dan Fransa'daki saldırıya kınama
'Hiçbir sebep, bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremez, şiddeti meşrulaştıramaz.'

Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen saldırıyı kınayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Nice'te Notre Dame Kilisesi yakınında meydana gelen terör saldırısını şüphesiz kınıyoruz" dedi.

Fransa'nın Nice kentinde bir kilisenin yakınlarında düzenlenen ve 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıya ilişkin Türkiye'den de kınama mesajları geldi. Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'geçmiş olsun' mesajı yayımladı.

SARAY'DAN KINAMA

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter'dan yayımladığı Fransızca mesajla Nice'te gerçekleşen saldırıyı kınadı. Kalın, "Nice'te Notre Dame Kilisesi yakınında meydana gelen terör saldırısını şüphesiz kınıyoruz. Fransız halkına baş sağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Terörizmin dini, rengi, dili yoktur. Her türlü radikalizm ve terörizme karşı kararlılıkla ve dayanışma içinde mücadele edeceğiz" diye yazdı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN MESAJ

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Fransa’nın Nice şehrindeki Notre-Dame de Nice Kilisesi içinde bugün düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.

"Hiçbir sebep, bir insanın canına kıyılmasını mazur gösteremez, şiddeti meşrulaştıramaz" ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kutsal bir ibadet mekânında böyle vahşi bir saldırıyı düzenleyenlerin, dini, insani, ahlaki değerlerden nasibini almadığı açıktır.

Terörün farklı türleriyle mücadele eden ve terör nedeniyle vatandaşlarını kaybeden bir ülke olarak, Nice şehri sakinleri başta olmak üzere, Fransız halkıNice şehri sakinleri başta olmak üzere, Fransız halkıyla terör ve şiddete karşı dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyoruz."

Öte yandan Bakanlık, 16 Ekim'de başı kesilerek katledilen Fransız tarih öğretmeni Samuel Paty için ise bir mesaj yayınlamamıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar