Sarıyer Belediyesi’nden bir taşınmaz satışı daha: Değeri 213 milyon TL

Sarıyer Belediyesi’nden bir taşınmaz satışı daha: Değeri 213 milyon TL
CHP'li İstanbul Sarıyer Belediyesi, Uskumruköy'deki konut imarına açık arsayı satışa çıkardı. Mülkiyeti belediyeye ait olan arsanın satış bedeli ise 213 milyon 225 bin 400 TL olarak belirlendi.

Artı Gerçek - Sarıyer Belediyesi, dört gün önce de yine Uskumruköy’deki 26 milyon 396 bin 762 TL değerinde, konut geliştirme alanı imarlı arsayı satışa çıkarmasının ardından bir taşınmazı daha satışa çıkardı.

T24'ten Ceren Bala Teke'nin haberine göre, Sarıyer Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait olan konut geliştirme alanı imarlı arsayı 213 milyon 225 bin 400 bin TL’den satışa çıkardı.

BAŞKAN AKSU, İHALE SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİ

CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, yine CHP’li olan eski başkan Şükrü Genç döneminden kalan her birimin kendi ihalesinin yapabilmesi sistemini değiştirmişti. Aksu’nun aldığı kararla; belediyedeki tüm müdürlüklerini kendi ihalelerini yapmaları yasaklandı ve ihaleler tek bir merkeze bağlanmıştı. İlgili merkezin başına ise Kartal Belediyesi’nden transfer olan Cem Çetin getirilmişti.

BELEDİYENİN BORCU 2 MİLYAR 900 MİLYON TL

31 Mart seçimlerinde Aksu’nun belediyeyi devralmasının ardından belediyenin toplam borcu 2 milyar 900 milyon TL olarak açıklanmıştı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar