Şebnem Sönmez: Barış, Ahmet Hakan'ın muhbirliği nedeniyle gözaltında

Şebnem Sönmez: Barış, Ahmet Hakan'ın muhbirliği nedeniyle gözaltında
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 23:31
A+ A-
Barış Atay'ın gözaltına alınmasına bir tepki de oyuncu Şebnem Sönmez'den geldi.

Rıfat DOĞAN

GÜNCEL- Oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alınmasına tepki gösteren Şebnem Sönmez, "Ortada Ahmet Hakan’ın tetikçiliği var. Onun muhbirliği nedeniyle Barış Atay gözaltında" dedi.

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel'in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter'dan "Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle 'torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz' falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay'ın bu mesajından sonra "Lütfen bu adama haddini bildiriniz!" başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Hükümete yakın medya organlarında da Atay, bu mesajı sonrası hedef gösterilmişti.

Atay, bu sabah saatlerinde evi basılarak gözaltına alınmıştı. Atay’ın neden gözaltına alındığı belli değil. Gözaltı olayından sonra Ahmet Hakan’a sosyal medyada tepki gösterildi.

AHMET HAKAN’IN MUHBİRLİĞİ NEDENİYLE GÖZALTINDA

Hakan’a tepki gösteren sanatçılardan Şebnem Sönmez Artı Gerçek’e yaptığı açıklamada Ahmet Hakan’ın yazısını işaret ederek "Ortada Ahmet Hakan’ın tetikçiliği var. Onun muhbirliği nedeniyle Barış Atay gözaltında" dedi.  

Atay’ın hangi suçlamayla gözaltına alındığını, gözaltı işlemini gerektirecek bir durumun olmadığını ifade eden Sönmez, "Barış’ın işlediği herhangi bir suç yok. Ahmet Hakan’ın daha önce Tahir Elçi’yi de hedef gösterdiğini unutmayın. Bunu iki üç gün önce yazdık. Barış’ın başına bir iş gelirse sorumlusu odur. Kendisini ifşa etti zaten" diye konuştu.  

MANTIKSIZ, GEREKÇESİZ VE HUKUKSUZ

"Çok sinirli ve çok öfkeliyim. Bu kaçıncı? Artık fikir düzeyinde söylenecek bir şey yok" diyen Sönmez sözlerine şöyle son verdi:

"Artık hislerimiz var. Çünkü fikri aşmış düzeyde her şey. Mantıksız, gerekçesiz, hukuksuz ve keyfi gözaltılar bunlar. Gözaltı sebebini de öğrenemiyoruz çünkü OHAL var. İşte bunların hepsi kılıf. Yeni Türkiye’nin yeni kılıfları. Kimbilir ne suç bulacaklar? Bilemiyoruz. Biz de bekliyoruz."

 

Öne Çıkanlar