Seçil Erzan'ın MASAK raporu: Maaş bilgisi, 21 gün sonra satılan arsa...

Seçil Erzan'ın MASAK raporu: Maaş bilgisi, 21 gün sonra satılan arsa...
Seçil Erzan'ın, MASAK analiz raporu ortaya çıktı. Rapora göre; Seçil Erzan 75 bin lira maaş alıyor. ayrıca Erzan, güncel değeri yaklaşık 7 milyon 500 bin lira olan Çorlu'daki bir arsayı Aralık 2022'de aldı. O arsayı 21 gün sonra üçüncü şahıslara sattı.

Artı Gerçek - Futbolcuların da arasında olduğu kişileri yüksek kâr vaadi ile dolandırıldığı gerekçesiyle tutuklanan Denizbank müdürü Seçil Erzan hakkında hazırlanan MASAK raporunun ayrıntıları ortaya çıktı. MASAK analiz raporuna göre; Seçil Erzan 75 bin lira maaş alıyor.

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, "Nitelikli dolandırıcılık" soruşturması kapsamında tutuklanan Seçil Erzan ve diğer şüphelilerle ilgili hazırlanan MASAK raporu da dosyaya girdi.

MASAK analiz raporuna göre, Seçil Erzan’ın sigorta başlangıç girişi, 25 Eylül 2000 olarak görülüyor. Denizbank ünvanlı işyerinde, 2001 ile 2023 yılları arasında SSK’lı olarak çalışan Seçil Erzan'ın, mart ayındaki maaşının 75.060 TL ve banka müdürü unvanı ile çalışma kaydının bulunduğu belirtiliyor.

Raporda, dikkat çeken bir arsa satışı da görülüyor. Seçil Erzan adına kayıtlı gayrimenkul bilgisi bulunsa da bunun intikal sebebi ile edinildiği belirtildi.

“Analiz konusu şahıslardan Seçil Erzan tarafından güncel değeri yaklaşık 7.500.000 TL olan Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde bulunan 391 Ada 4 parseldeki Konut niteliğindeki taşınmazın 08.12.2022 tarihinde edinildiği, sonrasında 21 gün sonra 3. şahsa satışın gerçekleştirildiği” bilgisi yer alıyor.

Seçil Erzan’ın yüksek tutarlara ulaşan para transferlerinin bulunduğuna yer veren raporda; banka hesaplarına gelen yüksek tutarlı para transferlerinin de görüldüğü anlatılıyor. (Kaynak)

Öne Çıkanlar