Şenyaşar ailesi 603 gündür Adalet Nöbeti’nde: ‘Vicdansızlıktır’

Şenyaşar ailesi 603 gündür Adalet Nöbeti’nde: ‘Vicdansızlıktır’
Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesini HAK İnisiyatifi Genel Başkanı Mehmet Arif Koçer, ziyaret etti. Koçer, hükümetin cezasızlık politikalarından vazgeçmesini istedi.

Artı Gerçek-Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 603'üncü gününde sürüyor. Suruç ilçesindeki evinden adliye önüne gelen aile, "Şenyaşar Ailesi için Adalet" yazılı pankart astıkları beton bariyer önünde nöbet eylemine başladı.

HAK İnisiyatifi Genel Başkanı Mehmet Arif Koçer, bugün aileyi ziyaret etti. Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Emine Şenyaşar’ın direnişinden 4 yıl sonra dava açıldığını ve bunun yetersiz olduğunu söyleyen Koçer, dava açılmasıyla sürecin tamamlanmadığını belirtti. Koçer, "Hükümetin suçluyu korumak yerine masumun yanında olmasını talep ediyoruz. Hükümetin cezasızlık politikasından vazgeçmesini istiyoruz. Hak arayışında, adalet mücadelesinde Şenyaşar ailesinin yanında olacağız" dedi.

‘VİCDANSIZLIKTIR’

Şenyaşar ailesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise şunları söyledi:

"İktidar partisi adalet konusunda tarihi bir sınav veriyor. Lüks araçlarla adliyeye giren savcılar aciz... Adalet talebiyle 603 gündür adliye kapısında bekleyen bu anneyi görmemek vicdansızlıktır. Her adaletsizliğin karşındayız, öğretmenin yanındayız.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar