‘Mücadelemiz kelebek etkisi yaratarak AKP’nin bu seçimde büyük bir oy kaybetmesine sebep olacaktır’

‘Mücadelemiz kelebek etkisi yaratarak AKP’nin bu seçimde büyük bir oy kaybetmesine sebep olacaktır’
626 gündür Adalet Nöbeti'ni sürdüren Şenyaşar ailesi, adalet taleplerinin ve yapılan haksızlıkların giderilmediğini söyledi. Şenyaşar, ‘Nöbetimiz ve annenin mücadelesi kelebek etkisi yaratarak AKP’nin bu seçimde büyük bir oy kaybına sebep olacaktır’ dedi.

Artı Gerçek-Urfa’nın Suruç ilçesinde, 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 626'ncı gününde. Emine Şenyaşar'ın sağlık sorunları nedeniyle katılamadığı nöbeti, Ferit Şenyaşar sürdürüyor.

Adliye binası önünde Adalet Nöbeti eylemine başlayan Ferit Şenyaşar, Urfa Valiliği’nin aldığı 15 günlük eylem ve etkinlik yasağına karşılık, adliye önünde konuşmasına izin verilmedi.

Mezopotamya Ajansında yer alan habere göre adliyeden uzaklaşarak konuşan Şenyaşar, “Adliye önünde açıklama yapmamıza izin verilmedi. Demokraside çareler tükenmez. Yüz metre ilerde basın açıklamamızı yapıyoruz. Bu hukuksuzluğu ve adaletsizliği dile getiriyoruz. Yasaklarla, engellemelerle bir sonuca varılmaz” dedi.

Urfa Valiliği’nde “açık kapı birimi” diye bir birim olduğunu ifade eden Şenyaşar, “Biz de bu kapıdan içeri girerek yetkililerle görüşmek istiyoruz, fakat bu kapı mazlumlara ve hakkını arayanlara kapatılmıştır” diye konuştu.

‘NÖBETİMİZ VE ANNENİN MÜCADELESİ KELEBEK ETKİSİ YARATARAK’

“Katliamı yapan, organize eden AKP içinde bir milletvekilidir, parti içinde de istenmemesine rağmen sürekli Erdoğan’ın arkasına sığınarak kendini korumaya çalışıyor” diyen Şenyaşar şunları söyledi:

“Bu haksızlığın bir an önce giderilmesini istiyoruz. Yakında bir seçim var. Bu adalet talebimiz ve yapılan haksızlık giderilmediği müddetçe bu nöbetimiz ve annenin mücadelesi kelebek etkisi yaratarak AKP’nin bu seçimde büyük bir oy kaybına sebep olacaktır.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar