Şenyaşar ailesi: Tarihte hangi düzen zulmederek ayakta kalmış

Şenyaşar ailesi: Tarihte hangi düzen zulmederek ayakta kalmış
Yayınlanma:
A+ A-
Adalet Nöbetini sürdüren Şenyaşar ailesi, ‘Adalet olmadığı için zulüm devam ediyor. Tarihte hangi düzen zulmederek ayakta kalmış!’ mesajını paylaştı.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 571’inci gününde sürdürüyor.

Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken; Ferit Şenyaşar, sabahın erken saatlerinde Urfa Adliyesi önünde bulunan "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı. Şenyaşar, adliye binası önünde bulunan beton bloklara "Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" yazılı pankart astı.

Aile sosyal medya hesabından "Büyük yürüyüş" etiketiyle, "Urfa'da adalet yarası kanamaya devam ediyor. Adalet, toprağa gidenleri geri getirmez ama yaralanan vicdana merhem olur. Adalet olmadığı için zulüm devam ediyor. Tarihte hangi düzen zulmederek ayakta kalmış!" diye belirtti.

Öne Çıkanlar