Şenyaşarların firari katili hastanede öldü

Şenyaşarların firari katili hastanede öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Şenyaşar ailesinden Celal Şenyaşar'ı öldürmekten ve Adil Şenyaşar'ı yaralamak suçundan beş yıldır hakkında yakalama kararı bulunan İbrahim Yıldız tedavi gördüğü hastanede öldü. Firari olarak aranan Yıldız'ın üç yıl önce evlendiği ortaya çıktı.

Artı Gerçek - Urfa'nın Suruç ilçesinde, Şenyaşar ailesinden Celal Şenyaşar'ı öldürmekten, Adil Şenyaşar'ı yaralamak suçundan beş yıldır hakkında yakalama kararı olduğu halde yakalanamayan İbrahim Yıldız ameliyat olduğu hastanede öldü.Mersin'de özel Metropol Tıp Merkezi'nde kendi kimliği ile tedavi gören İbrahim Yıldız'ın 16 Mart günü girdiği ameliyatta öldüğü öğrenildi.

ÜÇ YIL ÖNCE EVLENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları Bir Milyoncular Çarşısında Şenyaşar ailesine ait İstanbul Pazarı dükkanındaki aile fertlerine silahlı saldırısında Celal, Adil, Ferit, Fadıl ve Mehmet Şenyaşar kardeşler yaralanmıştı. Suruç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şenyaşar ailesi bireylerine yönelik saldırı burada da devam etmişti. Hastaneye çocuklarını görmeye giden Hacı Esvet Şenyaşar ile oğulları Adil ve Celal Şenyaşar da burada öldürülmüş, diğer kardeşler ise ağır yaralanmıştı.

Şenyaşar ailesi dosyası daha önceden işyeri ve hastane olarak ikiye ayrılmış, işyeri dosyasında firari sanık İbrahim Yıldız'ın dosyası tefrik edilmişti. Hakkında devam eden yakalama kararı varken, Yıldız'ın AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kız kardeşinin çocuğuyla üç yıl önce evlendiği ve bir çocuk sahibi olduğu öğrenildi. (MA)

Öne Çıkanlar