698’inci gününde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi: Urfa'da kaybolan adalettir

698’inci gününde Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar ailesi: Urfa'da kaybolan adalettir
Yayınlanma:
A+ A-
Şenyaşar ailesi Adalet Nöbeti’ne devam ederken direnişlerinin devam edeceği mesajı paylaştı. Şenyaşar ailesi, ‘Annenin adalet mücadelesi, vicdanı olan herkesin talebidir’ dedi.

Artı Gerçek - Urfa’nın Suruç ilçesinden Adalet Nöbeti’ni sürüdüren Şenyaşar ailesi, nöbetinin 698’inci gününde. Şenyaşar ailesi, hafta sonu adliyenin kapalı olması nedeniyle Suruç ilçesindeki evinde sürdürdü. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan aile direnişlerinin devam ettiği mesajını verdi.

Aile’nin paylaşımı şöyle:

"Annenin adalet mücadelesi, vicdanı olan herkesin talebidir. Evet, Urfa’da kar yağışı var ama gözden kaçırdığınız bir husus da var. 2 evladı ve eşi hastanede katledilen annenin tarihi direnişi devam ediyor. Urfa'da kaybolan adalettir"

Öte yandan aile dün yaptığı paylaşımda Malatya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Fadıl Şenyaşar'a 37 yıl 9 ay, Enver Yıldız'a ise 18 yıl hapis cezası verildiği ve Antep Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozulan “işyeri dosyası” ile Malatya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden “hastane dosyaları” birleştirildiğini aktardı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar