Sıcaklıklar düşüyor, Meteoroloji 7 il için sarı kodlu uyarı verdi

Sıcaklıklar düşüyor, Meteoroloji 7 il için sarı kodlu uyarı verdi
Son havada durumu raporuna göre bugün Marmara, Ege, Karadeniz ile Toroslar gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Meteoroloji, 7 il için sarı kodlu uyarıda bulundu.

Artı Gerçek - Türkiye yağışlı havanın etkisi altına girdi. Yağışlar yarından itibaren etkisini artıracak. Hafta sonu ise Türkiye geneli yağışlı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Burdur, Eskişehir, Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın batı, Antalya'nın iç kesimlerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Diğer yerler parçalı ve az bulutlu.

Yağışların; Balıkesir ve Bursa’nın kuzey kesimleri ile İstanbul'un Anadolu Yakası'nın doğusu, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bolu, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce için sarı kodlu şiddetli yağış uyarısında bulundu.

Hava sıcaklığının Batı kesimlerde yağışla birlikte 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

SARI KODLU UYARI NEDİR?

Sarı kod, havada 'potansiyel tehlike' durumuna işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar