Sinan Ateş cinayetinde tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu

Sinan Ateş cinayetinde tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu
Sinan Ateş cinayetinde tetikçi Eray Özyağcı’yı suikastın düzenlendiği yere getiren ve buradan kaçıran motokurye, cinayetten yaklaşık 1.5 saat sonra 'görev tamam' pozu vermiş. Motokuryenin fotoğrafı kimlerle paylaştığı araştırılıyor.

Artı Gerçek - Ankara'da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin yeni ayrıntılar çıkmaya devam ediyor. Son olarak cinayeti işleyen Eray Özyağcı'yı suikast yerine getiren ve buradan kaçıran motokurye Vedat Balkaya’nın, cinayetten yaklaşık 1.5 saat sonra 'görev tamam' pozu verdiğini ortaya koyan fotoğrafı ortaya çıktı.

Ankara’da 30 Aralık 2022’de, Ateş arkadaşı Selman Bozkurt’la bir binadan çıktığı sırada motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramış ve ölmüştü.

Ateş’in Ankara’da sokak ortasında öldürüldüğü suikastın arka planı henüz aydınlatılamadı. MHP’li isimlere uzanan soruşturmada ise yeni bir ayrıntı ortaya çıktı.

yeni-proje-7.jpg

TETİKÇİYİ TAŞIYAN KURYEDEN 'GÖREV TAMAM' POZU

T24'ten Asuman Aranca'nın haberine göre, Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmada, tetikçi Eray Özyağcı’yı suikastın gerçekleşeceği yere getiren ve buradan kaçıran motokurye Vedat Balkaya, cinayetten yaklaşık 1.5 saat sonra 'görev tamam' pozu vermiş.

Balkaya’nın cep telefonu incelemesinden çıkan fotoğrafın, cinayet sonrası İstanbul’a kaçmaya çalışırken mola vererek durduğu bir tuvalette ayna karşısında çekildiği anlaşılıyor.

Balkaya’nın ayrıca 27-30 Aralık tarihleri arasında cinayeti organize eden Doğukan Çep ile 87 kez telefon irtibatı kurduğu görülüyor.

Kurye Balkaya'nın 'görev tamam' pozu verdiği fotoğrafı kimlerle paylaştığı henüz bilinmiyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar