Sinan Oğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması: Erdoğan’a destek vermemizin en önemli ön şartlarındandı

Sinan Oğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması: Erdoğan’a destek vermemizin en önemli ön şartlarındandı
Yayınlanma:
A+ A-
Sinan Oğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Mehmet Şimşek'in getirilmesi hakkında "Sn. Mehmet Şimşek’in göreve başlamasıyla artık ekonomide inşallah en kısa zamanda normalleşme adımlarını göreceğiz" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu öncesi Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıklayan Sinan Oğan, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Mehmet Şimşek'in getirilmesi ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Oğan, "Erdoğan’a destek vermemizin en önemli ön şartlarından birisi, son bir kaç yıldır uygulanan “faiz sebep enflasyon sonuç” politikalarından vazgeçilmesi ve uluslararası normlara uygun ekonomi politikalarının uygulanmasına geçilmesiydi" dedi

Oğan açıklamasında, "Sn. Mehmet Şimşek’in göreve başlamasıyla artık ekonomide inşallah en kısa zamanda normalleşme adımlarını göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Oğan'ın açıklaması şöyle:

"Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Sn. Erdoğan’a destek vermemizin en önemli ön şartlarından birisi, son bir kaç yıldır uygulanan “faiz sebep enflasyon sonuç” politikalarından vazgeçilmesi ve uluslararası normlara uygun ekonomi politikalarının uygulanmasına geçilmesiydi. Yeni kabinede Sn. Mehmet Şimşek’in göreve başlamasıyla artık ekonomide inşallah en kısa zamanda normalleşme adımlarını göreceğiz."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar