Şirketine kayyım atanan 'Şampiyonlar Ligi'nden Eylül Öztürk konuştu: Neyle suçlandığımı bilmiyorum

Şirketine kayyım atanan 'Şampiyonlar Ligi'nden Eylül Öztürk konuştu: Neyle suçlandığımı bilmiyorum
2019'da Dilan Polat'ın 'Şampiyonlar ligi' notuyla paylaştığı fotoğrafta yer alan Eylül Öztürk dahil 14 kişinin şirketlerine kayyım atandı. Kayyım kararının ardından konuşan Öztürk, "Tam olarak neyle suçlandığımı bilmiyorum" dedi.

Artı Gerçek - Dilan-Engin Polat çiftinin kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmasının ardından diğer sosyal medya fenomenleri de mal varlıklarıyla gündemden düşmüyor.

Bu isimlerden biri olan Eylül Öztürk'ün şirketine kayyım atandı. Öztürk, kayyım kararı sonrası yeni bir açıklama yaptı.

ÖZTÜRK: İŞİMİZE DEVAM EDİYORUZ

Kararın ardından Instagram hesabından yazılı bir açıklama yapan Eylül Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

"Söz verdiğim gibi sizi gelişmelerden haberdar etmek istedim tekrar. Kayyum ile ilgili haberleri ben de sizin gibi buradan okudum. Diğer haberler gibi bu haberi de basından öğrendik. Avukatlarımızla da konuştum ve ticaret sicilinde yayınlanmasını bekleme sürecindeyiz şu anda. Henüz yayınlanan bir şey yok ama muhtemelen birkaç gün içinde yayınlanacaktır diye düşünüyorum. Avukatlarımız da bu konuda savcılığa dilekçe verecekler. Bu esnada işimizde herhangi bir aksama yok, biz aynen işimize devam ediyoruz.

'SÜRECİN DE HIZLI İŞLEDİĞİNİ GÖRDÜKÇE İÇİM UMUTLA DOLUYOR'

Basında çıkan her bir haberden sonra biraz daha üzülüyorum, tam olarak neyle suçlandığımı bile bilmiyorum çünkü. Ama her şeye rağmen sürecin işlemesi ve geçen her bir sürenin lehimize olacağını düşünüyorum. Çünkü inanın bu şekilde belirsizlikler ve ithamlar içerisinde devam etmek inanın hiç kolay bir şey değil. O yüzden beni tek motive eden şey önce ailemin varlığı ve sağlığı sonra bu süreçte ona yazılıp çizilen şeye rağmen sizlerin desteği. Ama sürecin de hızlı işlediğini gördükçe içim umutla doluyor."

Dilan Polat’ın 2019 yılında 'Şampiyonlar Ligi' diye nitelendirip paylaştığı fotoğrafta yer alan 12 kişinin şirketlerine Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi doğrultusunda kayyım atanmıştı.

Bu kişilerin isimleri şöyle: Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur-Muhammed Oğuz Başar, İleyda-Tolunay Topal, Yasemin-Murat Yiğit, Merve Nur-Yavuz Selim Korkut, Özlem-Tayyar Öz, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Tuğba Demir.

Bu kapsamda Eylül Öztürk'ün de mal varlığı değerlerine el konulmuş, şirketine de kayyım atanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar