Şırnak'ta 10 gün boyunca gösteri ve yürüyüş yasağı

Şırnak'ta 10 gün boyunca gösteri ve yürüyüş yasağı
Yayınlanma:
A+ A-
Şırnak Valiliği, gösteri, yürüyüş ve açık hava toplantılarının 10 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Artı Gerçek - Bölge illerinde eylem ve etkinlik yasakları devam ediyor. Yıllardır belirli aralıklarla yasakların sürdüğü Şırnak'ta, 6 Şubat'tan itibaren gösteri ve yürüyüşler 10 gün boyunca yasaklandı. "Valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler" yasak kapsamının dışında tutuldu.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, valilik ve kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinliklerle kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği programlar, resmi bayramlar ve spor müsabakaları haricinde diğer programların 6 Şubat'tan itibaren 10 gün yasaklandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Belirtilen amaçlar doğrultusunda yapılması muhtemel her türlü açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, toplu olarak karşılama ve uğurlama merasimleri, kurum ve kuruluşların kendi binası dışında yapacakları basın açıklaması, oturma eylemi, miting, çadır kurma, imza kampanyası, stant açma, kitlesel cenaze merasimi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun temsili, gösteri türdeki tüm eylem ve etkinlikler, ses yayın araçlarıyla yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, dilek feneri, balon uçurtmak, dron-paramotor gibi her türlü hava faaliyetleri ile ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, el ilanı, broşür dağıtılması, afiş ve pankart asılması gibi etkinlikler tüm il sınırları içerisinde 10 gün boyunca yasaklanmıştır." (HABER MERKEZİ9

Öne Çıkanlar