Sivas'ta, KYK yurdunda bir öğrenci asansörde mahsur kaldı

Sivas'ta, KYK yurdunda bir öğrenci asansörde mahsur kaldı
Yayınlanma:
A+ A-
Aydın’da KYK yurdunda asansörün düşmesi sonucu ölen Zeren Ertaş'ın ardında Sivas’ta da bir öğrenci asansörde mahsur kaldı. Yaşananların ardından bahçeye inen binlerce öğrenci, asansörün arızalanmasını protesto edip, slogan attı.

Artı Gerçek - Aydın'da Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda asansörün düşmesi sonucu Zeren Ertaş'ın ölen ardından Sivas'ta, KYK Binali Yıldırım Yurt Kampüsü'nde 10 bin kişilik kız öğrenci yurdunda da arızalanan asansörde mahsur kalan bir öğrenci, yurt görevlileri ve arkadaşları tarafından kurtarıldı. Bahçeye inen binlerce öğrenci, yaşananları protesto etti.

​ Gece saatlerinde Yenişehir Mahallesi Kardeşler Caddesi üzerindeki KYK Binali Yıldırım Yurt Kampüsündeki kız öğrenci yurdunda arızalanan asansörde ismi henüz öğrenilemeyen bir öğrenci mahsur kaldı. Kız öğrencinin çığlıkları sonrası yurt görevlileri çalışma başlatırken, arkadaşları da yardıma koştu. Yurt görevlileri ve çok sayıda öğrencinin yarım saatlik çalışması sonucu, asansörde mahsur kalan öğrenci kurtarıldı.

ZEREN ERTAŞ ÖLMÜŞTÜ

Aydın'ın Işıklı Mahallesi Kültür Bulvarı'ndaki KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda iki gün önce meydana gelen olayda; 15 kişilik asansörün düşmesi sonucu 22 yaşındaki öğrenci Zeren Ertaş, öldü. Olayla ilgili, yurdun asansörlerinin bakımını üstlenen firmanın sahibi Mustafa Büyükyapıcı, tutuklandı.

Zeren Ertaş'ın ölmesinin ardından kendi yurtlarında da meydana gelen olaya tepki gösteren binlerce öğrenci, bahçede toplanarak yaşanan olayı protesto etmişti. Aydın’da başlayan protestolar birçok ile yayıldı.(DHA)

Öne Çıkanlar