Son iki haftada kene altı can aldı: Erzurum'da endişeli bekleyiş

Son iki haftada kene altı can aldı: Erzurum'da endişeli bekleyiş
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı, son 15 günde Sivas'ta 4 ve Çankırı ile Yozgat'ta 1'er olmak üzere 6 kişinin ölümüne neden oldu. Son olarak Erzurum'da Bilgenur Yıldırım KKKA teşhisiyle tedaviye alındı.

Artı Gerçek - Erzurum'da bir kadın, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı teşhisiyle hastanede tedavi altına alındı.

Olur ilçesine bağlı Çataksu Mahallesi'nde yaşayan 51 yaşındaki, evli ve 5 çocuk annesi Bilgenur Yıldırım, kene ısırması sonrası yüksek ateş şikayetiyle Olur Devlet Hastanesi'ne başvurdu.

Hasta, buradaki müdahalenin ardından önce Artvin Yusufeli Devlet Hastanesine, ardından Erzurum Şehir Hastanesine sevk edildi.
Yıldırım, hastanenin enfeksiyon hastalıkları bölümünde tedaviye alındı.

KAN İHTİYACI VAR

Hastanın eşi Gürsel Yıldırım, hayvancılık yaptıkları için zaman zaman vücutlarında keneyle karşılaştıklarını söyledi. Yıldırım, kenenin hayvanlarla ilgilenirken eşinin üzerine geldiğini düşündüklerini belirterek, "Yaylaya çıktıktan sonra ateşlendi. Olur'a gittik, orada ilaç verdiler. Daha sonra iyileşmeyince Yusufeli'ne gittik. Oradan da buraya sevk ettiler, 2 gündür buradayız" dedi.

Erzurum Valiliğince de sosyal medya hesaplarından, kadın için kan ihtiyacı olduğuna dair duyuruda bulunuldu. (AA)

Öne Çıkanlar