Soylu, Alişan'ın programında açıkladı: Bir uyuşturucu operasyonu yapacağız, Türkiye bunu ilk kez duyacak

Soylu, Alişan'ın programında açıkladı: Bir uyuşturucu operasyonu yapacağız, Türkiye bunu ilk kez duyacak
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şarkıcı Alişan'ın sabah programında gelecek ay 'Türkiye'nin ilk kez duyacağı bir uyuşturucu operasyonu yapılacağını söyledi. Soylu, tutuklu sanık kalmayan 'Bataklık Operasyonu'nu da övdü.

Artı Gerçek - Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarıyla gündemde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'nin ilk kez duyacağı bir uyuşturucu operasyonuna hazırlandıklarını" söyledi. Soylu, operasyonun önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

Şarkıcı Alişan'ın TRT 1'de yayınlanan 'Alişan ile Hayata Gülümse' programında konuşan Soylu, "Önümüzdeki bir ay içinde başka bir operasyon yapacağız" diyerek şöyle devam etti:

"Türkiye bunu ilk kez duyacak. Bu da uyuşturucu ile ilgili. Devletin uyanık olduğunu, takip ettiğini vatandaşımız bilsin. İçeri tıkıldığı zaman satıcının içerden çıkması ihtimali zordur. Biz buna projeli operasyon diyoruz. Bir şebekeyi çözmemiz lazım. Bazen aylar alıyor. Gizli soruşturmacı koyuyoruz, alış-satış yapıyor. Hakimlerin savcıların bildiği isimler bunlar."

'BATAKLIK ŞAHSIMA GELEN BİR TELEFONLA BAŞLADI'

Soylu, geçmişte 'cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu ve suç geliri operasyonu' olarak nitelediği ancak geçen ay sekiz kişinin tahliye edilmesiyle tutuklu sanık kalmayan 'Bataklık Operasyonu' hakkında da konuştu.

Soylu şunları söyledi: "Türkiye'nin en büyük suç geliri operasyonuydu Bataklık Operasyonu. Bana gelen bir telefonla başladı. Şahsıma gelen bir telefonla başladı. Milyarlarca liraya el kondu. Bu uyuşturucu yakalama operasyonu değil. Uyuşturucudan gelen gelire el konma operasyonu. Bu yapıldı. Onun uluslararası bağlantısı çözüldü. Şimdi oralardan gelecek yargı kararları ile beraber uyuşturucudan gelen gelirlere el konmaktı amaç, o el de konulmuş oldu." (HABER MERKEZİ)