Soylu'dan Cumhuriyet'e suç duyurusu

Soylu'dan Cumhuriyet'e suç duyurusu
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 01:11
A+ A-
Süleyman Soylu, Ahmet Şık'ın haberi nedeniyle Cumhuriyet'e suç duyurusunda bulundu.

GÜNCEL - Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ı geçtiğimiz Temmuz ayında makamında intihar etmesine sürükleyen olayın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oğlu Engin Levent Soylu'nun gözaltına alınan bir arkadaşının usulsüz biçimde serbest bıraktırılmasıyla ilgili olduğu iddia edilmişti.

Cumhuriyet gazetesi'nden Ahmet Şık'ın haberleştirdiği iddiaya göre, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın konuyu öğrenmesi üzerine olayla ilgili tutanak tutarak Bakan Soylu hakkında resmi işlem başlatmasını istediği, Silivri Emniyet Müdürü Çalışkan’ın da oluşan baskıya dayanamayarak intihar ettiği belirtiliyor.

İLGİLİ HABER: EMNİYET MÜDÜRÜNÜN İNTİHAR DOSYASI SOYLU'YA UZANDI

İddianın basında yeralmasının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, avukatı aracılığıyla Cumhuriyet gazetesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca, açıklamasında, "Müvekkilim İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ile ilgili olarak belirli çevrelerden beslenen yalan üzerine kurgulanmış haberler bir süredir periyodik olarak servis edilmektedir" ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Öne Çıkanlar