Soylu'dan Saraçhane yorumu: Biz yapsak çarmıha gererler

Soylu'dan Saraçhane yorumu: Biz yapsak çarmıha gererler
İçişleri Bakanı Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki yargı kararının ardından birlikte miting düzenleyen muhalefet kanadıyla ilgili, "Mahkeme kararını etkilemeye çalışıyorlar. Biz yapsak çarmıha gererler" dedi.

Artı Gerçek- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararıyla ilgili açıklama yaptı.

"Muhalefetin iktidarı basamak olarak kullanıp bir adım öne geçmeye çalıştığını" söyleyen Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

YARGIYI TÖHMET ALTINDA BIRAKMAK DOĞRU DEĞİL

"Birincisi yargıya saygı duymak lazım. Yargıyı en üst noktaya taşımak, yargıyı töhmet altında bırakmak doğru bir davranış değil. Kesinleşmemiş, daha adımları olan bir yargı kararı var. Yargının bundan sonraki süreçlerini etkilemeye çalışan, yargının kendi ilkeleri ile karar almasını etkilemeye çalışmaktır. Bunlardan bir tanesini biz yapsak, çarmıha gererlerdi.

'HAKARET ETMEK UYGUN BİR DAVRANIŞ DEĞİL'

Buna 'Bizans oyunu' deriz, bizi basamak olarak kullanarak siyasallaştırmaya çalışan, elde edeceği pozisyonlar için ortaya çıkarılmış bir süreçtir. Yargı süreci devam ediyor. Biz ne denirse densin, hangi iftirayı atarlarsa atsınlar; devletin vermiş olduğu görevi yapmaya devam edeceğiz. Hakaret etmek uygun bir davranış değil." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar