Starbucks'ta kahve içenlerin hedef alındığı 'İsrail' protestosuna soruşturma

Yayınlanma:
A+ A-
Kocaeli İzmit'te bir grup, İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturan müşterileri hedef alarak kahvelerini döktü. Söz konusu görüntüler sosyal medyada gündem olurken savcılık soruşturma başlattı.

Artı Gerçek - Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan bir AVM’deki Starbucks'a gelen bir grubun, İsrail'i protesto ederken burada oturanların içeceğini alıp, yere atmasına ilişkin soruşturma başlatıldı.

Filistin bayraklarıyla ve sloganlarla İsrail’i protesto eden bir grup, daha sonra Sanayi Mahallesi Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde bulunan bir AVM’ye gitti. Burada bulunan bir kahve zincirini protesto eden grup, daha sonra masalarda oturanlara tepki gösterdi.

Gruptan bir kişi, yurttaşların oturduğu masaya giderek içecekleri toplayıp çöpe attı. Bu sırada masada bulunan içeceğini kucağına alan bir vatandaşın kahvesi de aynı kişi tarafından elinden alınarak yere fırlatıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, tepkilere neden oldu.

Savcılık, vatandaşların kahvelerini yere döken kişiler hakkında ‘Mala zarar verme’ ve ‘Tehdit’ suçlarından soruşturma başlattı. (DHA)

Öne Çıkanlar