Adli Tıp'tan Şule Çet raporunda skandal yorum

Adli Tıp'tan Şule Çet raporunda skandal yorum
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 14:21
A+ A-
'Bir kadın bir erkekle tenhada içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiştir.'

Ankara’da bir plazanın 20’nci katından atılarak öldürülen üniversite öğrencisi Şule Çet’le ilgili yürütülen soruşturmada kabul edilen iddianamede skandal yorumlar olduğu ortaya çıktı.

İddianamede Şule Çet‘in failleriyle ilgili hazırlanan raporda "Bir kadın bir erkekle tenhada içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiştir" denildi.

'ŞULE'NİN YAŞADIKLARI SENİN BAŞINA GELİRSE SENİN GİBİ DAVRANMAYACAĞIZ'

Raporun açıklanmasının ardından Şule Çet davasının avukatı Umur Yıldırım, sosyal medya hesabında ‘Bu raporu düzenleyen bir adli tıp uzmanı. Bu raporu düzenleyen belki bir baba. Şule’nin yaşadıkları senin de başına gelirse biz senin gibi davranmayacağız. Senin de hakkını sonuna kadar savunacağız’ açıklaması yaptı.

 

Skandal rapora tepki gösteren Kadın Meclisleri, Şule Çet‘in faillerinin parayla hazırlattığını belirttiği rapor için, "Bu cümle, Şule Çet'in faillerinin parayla hazırlattığı rapordan: "Bir kadın bir erkekle tenhada içmeyi kabul etmişse cinsel ilişkiye rıza göstermiştir." Aklama çabalarınız boşuna. Bu cümleleri bir daha kuramayacaksınız" ifadelerine yer verildi.

 


SANIKLAR 6 ŞUBAT'TA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

İddianamede Şule Çet‘in cinsel saldırıya maruz kaldığı ve plazadan atılarak öldürüldüğü belirtildi. Çağatay A. ve Berk A’nın kasten öldürme, cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakma suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39’ar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davada tutuklu sanıklar 6 Şubat 2019 tarihinde ilk kez hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

Ankara’da Gazi Üniversitesi Tekstil Tasarımı öğrencisi Şule Çet, 9 Mayıs’ta sabaha karşı saat 04.00 sıralarında lüks bir plazanın 20’nci atılarak öldürüldü. Çağatay A. ve Berk A, ifadelerinin ardından ilk önce serbest bırakıldı, ancak daha sonra kamuoyu baskısı ve ortaya çıkan yeni deliller nedeniyle cinayet şüphesiyle tutuklandılar.

Şule’nin otopsisinde 9 parmağının tırnak altında Çağatay A’ya ait DNA izleri bulundu. Ayrıca cinsel saldırıya uğradığı ve kanında uyumayı tetikleyen uyarıcı maddeye rastlandığı tespit edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar