Süleyman Soylu 'sansür yasasını' savundu: Daha katısı Almanya'da, Fransa'da var

Süleyman Soylu 'sansür yasasını' savundu: Daha katısı Almanya'da, Fransa'da var
Yayınlanma:
A+ A-
İçişleri Bakanı Soylu 'sansür yasası'nı, "daha katısı Almanya'da, Fransa'da var" diyerek savundu. Soylu, yasaya karşı gelen tepkileri de 'çifte standartlı' olmakla itham etti.

Artı Gerçek - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun (KVKK) ev sahipliğinde bu yıl 44'üncüsü düzenlenen Küresel Mahremiyet Asamblesi’nde konuştu.

Soylu konuşmasında, 13 Ekim'de kabul edilen 'sansür yasası'nı, Avrupa'da daha sert örnekleri olduğunu söyleyerek savundu ve söyle konuştu:

'DAHA KATISI ALMANYA'DA, FRANSA'DA VAR'

"En önemli meselelerden bir tanesi Türkiye’nin çıkardığı dezonformasyon yasasına yönelik olarak içerden ve dışarıdan yapılan tepkilerdir. Bu dezenformasyon yasasının daha katısı Almanya’da var, Fransa’da var. Hatta İngiltere de öyle bir yasa hazırlığı var ki hükümet kurulabilse o yasayı geçirebilecekler. Demokrasinin ve özgürlüğün rafa kalktığını ifade edebileceğimiz bir yasa hazırlığı var. Duran adam eylemi vardır. İngiltere’de bu yasayla, bu yasaklanıyor."

Soylu,Türkiye'ye yönelik eleştirileri de çifte standart olarak nitelendirdi ve "kendi ülkemiz tarafından veya bu egemenliğin karşısında duran ülkeler tarafından yapıldığı andan itibaren uluslararası sistem hemen o ülkeleri farklı kodlamaya ve şekillendirmeye başlıyor. Bunla karşı karşıyayız ve bu çifte standarttır" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar