'Süpürgenin sesinden rahatsız olduğu için' 40 yıllık eşini öldürdü

'Süpürgenin sesinden rahatsız olduğu için' 40 yıllık eşini öldürdü
Yayınlanma:
A+ A-
Temizlik yaparken ses yaptığı gerekçesiyle elektrik süpürgesinin kablosuyla eşini boğan Gürsel Kaya, 155'i arayıp kendisini ihbat etti.

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde, 155'i arayan Gürsel Kaya (61) "Eşimi boğdum, nefes almıyor" diyerek ihbarda bulundu.

Kaya'nın evine gelen sağlık ekipleri yaptıkları müdahale ile Şengül Kaya'yı hayata döndürdü. Fakat, yoğun bakıma kaldırılan Şengül Kaya, burada hayatını kaybetti.

Şüpheli Gürsel Kaya'nın emniyetteki ifadesinde "Ben şu an emekliyim ancak ek iş olarak geceleri bekçilik yapmaktayım. Şengül Kaya benim 40 senelik resmi nikahlı eşim olur. Müşterek 3 çocuğumuz vardır. Olay günü sabah 7.00'da işten gelerek istirahate ayrıldım" dediği öğrenildi.

SÜPÜRGE KABLOSUYLA BOĞMUŞ

Saat 15.00 sıralarında uyanarak eşiyle birlikte kahvaltı yaptığını söyleyen Gürsel Kaya, eşinin temizlik yapmaya başladığını kaydederek, ifadesinde eşine temizlik için yardım ettiğini ancak eşinin "misafir gelecek" diyerek temizliği uzattığını, kendisinin uzun süredir beyninde çınlama olduğu için rahatsız olduğunu ve daha önce hiç şiddete başvurmasa da o an eşinin önce elleriyle, sonra süpürge kablosuyla boğduğunu anlattı.

TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli, burada savcıya ifade verdi.

Savcılık, "Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan şüpheliyi tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Gürsel Kaya'nın sevk edildiği suç maddesinden tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi. (DHA)

Öne Çıkanlar