'Taciz etti' diye linç edilerek öldürüldü; çocuğu korumaya çalıştığı ortaya çıktı

'Taciz etti' diye linç edilerek öldürüldü; çocuğu korumaya çalıştığı ortaya çıktı
Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Nisan 2022 20:27
A+ A-
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bıçaklandıktan sonra linç edilerek öldürülen Ergün Aslan’ın, çocuğa yönelik tacizi önlemek isterken hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 4 Nisan’da Anzele Parkı’nda bir çocuğun fotoğrafını çektiği iddiasıyla kesici aletle öldürülen Ergün Aslan’ın taciz girişimine karşı çıktığı için öldürüldüğü ortaya çıktı. Katledilen Aslan’ın parkta bulunan çocuğa yönelik tacize karşı çıkmasından sonra linç edilerek öldürüldüğü öğrenildi. Aslan’ın yaşamını yitirmesinden sonra psikologlar eşliğinde ifadesi alınan çocuğun, parkta fotoğrafını çeken kişinin Aslan olmadığını anlattığı öğrenildi. Çocuğun ifadesi sonrası Aslan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı. (MA)

NE OLMUŞTU

Sur ilçesinde pazar günü akşam saatlerinde Anzele parkında oturan bir kız çocuğu, annesine fotoğrafının yabancı biri tarafından çekildiğini söyledi. Anne de bu durumu mahallede oturan S.D., B.E. (23) ve E.H.T.'ye (16) anlattı. Parka giden bu 3 kişi ile Ergün Arslan arasında tartışma çıktı.

Tartişma kavgaya dönüştü, S.D., Ergün Arslan'ı 3 yerinden bıçakladı. Kavgayı haber alan mahalleli de olay yerine geldi. Mahalleli, Ergün Arslan'ı yaralı halde bir süre mahallede dolaştırdı. O anlar çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir süre sonra kanlar içinde yere yığılan Ergün Arslan, çağırılan ambulansla Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Arslan, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kamerası ve Kent Güvenlik Yönetimi Sistemleri (KGYS) kameralarını incelemeye aldı. Ekipler, tespit ettikleri S.D., B.E. ve E.H.T.'yi adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.Ergün Arslan'ın cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.