Tacizci öğretmen şeriat istedi

Tacizci öğretmen şeriat istedi
Öğrencisine cinsel tacizde bulunduğunu kabul eden öğretmen 'Şeriata gidelim cezam ölüm olsa razıyım' dedi.

HABER MERKEZİ- Diyarbakır'da bir kız imam hatip lisesinde coğrafya öğretmeni olarak görev yapan evli ve 3 çocuk babası A.B. (34) öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 4.5 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

TACİZ DAVASI AÇILINCA LİCE'YE ATANDI

DHA'nın haberine göre, 16 yaşındaki öğrencisi A.D'nin ailesi tarafından yapılan şikayet üzerine hakkında dava açılan öğretmen Lice'de bir okulda görevlendirildi. 

Lice'de görev yaptığı esnada  mağdurun babasına mesaj atan tacizci A.B, şer'i mahkemede yargılanması gerektiğini söyledi.

VELİYİ BÖYLE SUÇLADI

A.B mesajında "Bir hata işledim. Bu suçun Allah'ın şeriati doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Davayı şeriate taşımak yerine, Allah'ın yasakladığı tağut ve hükmüne havale ettin. Şeriate gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım" mesajı çekti.

HİZBULLAH ÜYELİĞİNDEN CEZA ALDI, IŞİD'İ ÖVDÜ

 'Devlet' için 'Allah'a karşı isyan eden' anlamına gelen 'Tağut' ve 'Tağutun mahkemesi ifadesi kullanan A.B.'nin  2000 yılında kapatılan Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından 'Hizbullah terör örgütüne üye olmak' suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası aldığı, kesinleşen ceza nedeniyle 2004'e kadar tutuklu kaldığı, Topluma Kazandırma Yasası'ndan faydalanıp sabıkasını sildirdiği belirlendi.

MAAŞ KESİNTİSİ CEZASI 

Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde davası devam eden A.B.'nin tutuklanması yerine atama ile başka bir ile gönderilmesine mağdur avukatı Gizem Miran tepki gösterdi.

ACIKLI BİR DURUM

Gizem Miran, "Sanık, evli ve 3 çocuk babası olduğu halde,mağdurla evlenmeyi düşündüğünü söylüyor. Şeriata göre 2'nci kadın olarak, imam nikahlı evlilikten söz ediyor.Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma yürütmüş. Sanığı bulunduğu okuldan alıp, Lice ilçesine göndermişler. 2 veya 3 aylık maaştan para kesme cezası verilmiş" dedi. 

Çocuk istismarının cezasının maaştan kesme cezasını acıktlı bir durum olarak nitelendiren Miran, DHA'ya yaptığı açıklamayı şöyle noktaladı: "Maaştan para kesme cezası ve üstü kapatılmış bir soruşturmayla karşı karşıyayız. Dava karara bağlanmadığı için asla öğretmenlik yapamaması, açığa alınması gerekiyordu.."

Öne Çıkanlar