Talat Bulut'a açılan taciz soruşturmasında karar çıktı

Talat Bulut'a açılan taciz soruşturmasında karar çıktı
Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Kasım 2019 02:10
A+ A-
Dizi setinde kostüm asistanını taciz ettiği iddiasıyla hakkında açılan soruşturma tamamlandı.

'Yasak Elma' adlı dizinin setinde, kostüm asistanı Ö.Ş.'yi taciz ettiği gerekçesiyle oyuncu Talat Bulut hakkında açılan soruşturmada başsavcılık tarafından takipsizlik verildi.

Kostüm asistanı Ö.Ş., Bulut'un 31 Mayıs'ta dizi setinde kendisini taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturma başlatan savcılık, Ö.Ş.'nin iddialarını incelemeye aldı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturmada müştekinin, şikayetçi olduğu Talat Bulut'un ve şahitlerin ifadeleri alındı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre soruşturma neticesinde müşteki Ö.Ş.'nin iddialarını doğrular nitelikte ve dava açmaya yetecek düzeyde delil elde edilemediği için 'takipsizlik' kararı verildi.

Ö.Ş.'nin avukatı karara itiraz edeceklerini, bir üst mahkemeye başvuracaklarını söyledi.

Habertürk'ten Bülent İpek'e konuşan avukat Sibel Önder, "Karar henüz tebliğ edilmedi. Gerekçelerini görmedim. Ama hemen itiraz edeceğiz. Üst mahkemeye gideceğiz. Anlaşılmaz bir karar çünkü. Biz bütün delillerimizi verdik. Sadece sette o an bulunan 5 kişi gidip ifade verdi. Böyle durumlarda beyan esas alınmalıyken şahitlerimiz var, neyin delil yetersizliği anlamadım ben bunu" dedi.

Öne Çıkanlar