Tanju Özcan bilbordlara Arapça ilan verdi: Artık istenmiyorsunuz, ülkenize dönün

Tanju Özcan bilbordlara Arapça ilan verdi: Artık istenmiyorsunuz, ülkenize dönün
Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Mayıs 2022 00:59
A+ A-
Irkçı söylemleri ile bilinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bilbordlara Arapça olarak astırdığı ilanlarda sığınmacılara seslenerek "Artık istenmiyorsunuz, ülkenize dönün" dedi.

Sığınmacı karşıtı ayrımcı söylem ve politikaları ile gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bilboardlara astırdığı Arapça yazılı ilanla sığınmacılara, "Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize" diye seslendi.

'İSTİLACILARIN ANLAYACAĞI DİLDEN YAZDIK'

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu kez bilboardlara astırdığı Arapça ilanla dikkat çekti. İlanı sosyal medyadan da paylaşan  Özcan, "Türkçe defalarca yazdık söyledik. Anlamadılar. Bizde hem iktidarın hem istilacıların anlayacağı dilden yazdık. Yeter Artık" ifadelerini kullandı.

Özcan’ın Arapça ve Türkçe ilanında ise şu ifadeler yer aldı;

"Geçici sığınmacılara sesleniyorum; 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de kıt kaynakları ile yılardır size sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize."

Öne Çıkanlar